Trzy oferty na rower miejski


Zdjęcie do artykułu: Trzy oferty na rower miejski

Trzy firmy złożyły oferty na kompleksową realizację systemu Radomskiego Roweru Miejskiego. Każda z nich proponuje ustawienie w mieście 25 stacji. Na każdej z nich ma się znaleźć minimum 10 rowerów.

 

Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu swoje oferty złożyły dwie firmy z Warszawy oraz konsorcjum firm z Rzeszowa i Dębicy. BIKEU Sp. z o.o. zaproponowała wykonanie zadania za 4 270 000 złotych brutto, Nextbike Polska S.A. - 3 099 333 złotych, a konsorcjum firm Romet Rental Systems z Rzeszowa oraz Arkus & Romet Group z Dębicy - 4 723 200 złotych. Każda z firm zaoferowała montaż 25 stacji, czyli o 5 więcej, niż wynosiło minimum określone w przetargu. - Konsekwentnie przygotowujemy się do wdrożenia w Radomiu systemu roweru miejskiego. Tego oczekują od nas radomianie, którzy jednoznacznie opowiedzieli się za takim rozwiązaniem podczas konsultacji społecznych. To kolejny element budowy miasta nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom, oferującego wysoką jakość życia. Mam nadzieję, że szybko wyłonimy wykonawcę i w takim terminie jaki zakładaliśmy, czyli 1 kwietnia przyszłego roku rower miejski ruszy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Radomski Rower Miejski to bezobsługowy system wypożyczalni jednośladów umożliwiający wypożyczenie i zwrot roweru w dowolnej stacji przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w całym okresie funkcjonowania systemu. Wykonawca poniesie koszty wypożyczenia roweru przez klientów systemu przez pierwsze 20 minut od chwili wypożyczenia roweru ze stacji rowerowej do chwili zwrotu na dowolną stację rowerową. Wykonawca będzie miał m.in. obowiązek prowadzenia Biura Obsługi Klienta oraz systemu informacji elektronicznej i telefonicznej. Zapewni również wsparcie techniczne dla użytkowników systemu.

 

Lokalizacje wypożyczalni zostały określone w oparciu o wyniki konsultacji społecznych. Powstaną one m.in. w śródmieściu: przy ulicy Malczewskiego, Wernera, Lekarskiej, na pl. Konstytucji 3 Maja, przy skrzyżowaniu ul. Struga i 25 Czerwca, u zbiegu Żeromskiego i Zbrowskiego, przy Urzędzie Miejskim i na placu Dworcowym. Rower będzie można wypożyczyć także na Plantach, Zamłyniu, Osiedlu XV-lecia, Nad potokiem, osiedlu akademickim, Ustroniu, Borkach Gołębiowie, Michałowie, Południu oraz Idalinie. Wskazane zostały także lokalizacje rezerwowe przy Sycyńskiej na Południu, Armii Krajowej na Prędocinku, Wośnickiej, Zubrzyckiego, Paderewskiego, Słowackiego oraz na Józefowie.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email