Jest projekt stadionu


Zdjęcie do artykułu: Jest projekt stadionu

Gotowy jest projekt stadionu piłkarskiego, który będzie budowany przy ulicy Struga. Dokumentacja powstała w oparciu o koncepcję, która została zaprezentowana we wrześniu i uwzględniała uwagi władz miasta, działaczy środowisk sportowych oraz kibiców.

- Wykonawca złożył projekt stadionu piłkarskiego, w dalszej kolejności wystąpi o pozwolenie na budowę. Bardzo się cieszę, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i możemy spodziewać się rozpoczęcia budowy obiektu już wiosną 2017 roku – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Docelowo obiekt wchodzący w skład Radomskiego Centrum Sportu ma mieć cztery trybuny z 15 tysiącami miejsc siedzących. W pierwszym etapie, czyli do jesieni 2018 roku powstanie stadion spełniający wymogi licencyjne Ekstraklasy SA, PZPN-u i III kategorii UEFA. Na dwóch trybunach: południowej i północnej zostanie przygotowanych co najmniej 5,5 tysiąca miejsc. Możliwe, że ta liczba wzrośnie nawet do 8,5 tysiąca. Prace budowlane rozpoczną się wiosną, po uzyskaniu przez wykonawcę pozwolenia na budowę.

Zgodnie z projektem południowa trybuna będzie sąsiadowała z powstającą halą widowiskowo-sportową. Kibice będą tu mieli do dyspozycji 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Znajdą się tu także m.in. loża VIP, sala konferencyjna, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata.

W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniejszą, niż 2 tysiące. – Chcemy jednak, aby inwestycja była kompletna, dlatego naszym celem jest, aby już w pierwszym etapie północna trybuna została wybudowana w całości. Wówczas mielibyśmy łącznie 8,5 tysiąca miejsc. Na ten temat będziemy rozmawiać z wykonawcą. My jesteśmy na to gotowi – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji będzie miał podgrzewaną murawę i oświetlenie. Całość jest zaprojektowana tak, by zapewnić dobrą widoczność z każdego miejsca na trybunach.

Wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga jest konsorcjum firm ROSA-BUD S.A w partnerstwie z krakowską spółką MAXTO. Opracowanie projektu oraz sama budowa hali i stadionu pochłonie 110 mln zł.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email