O Radomskim Centrum Sportu u prezydenta


Zdjęcie do artykułu: O Radomskim Centrum Sportu u prezydenta

Inwestycje związane z powstającym Radomskim Centrum Sportu były tematem jednej z konferencji podsumowującej półmetek kadencji prezydenta, Radosława Witkowskiego. Poprawa warunków uprawiania sportu, możliwość organizacji dużych imprez sportowych o międzynarodowym zasięgu, ale także nowoczesne targi i koncerty gwiazd - to tylko wybrane z elementów, które będą miały wpływ na rozwój i promocję miasta dzięki nowym obiektom

 

- W czasie kampanii w 2014 roku temat hali był przedmiotem wielu dyskusji. Po dwóch latach mogę powiedzieć, że tak jak wówczas deklarowałem, hala powstaje. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i dziś można już zobaczyć pierwsze efekty - mówił na konferencji prezydent, Radosław Witkowski. Przypomnijmy, że budowa hali widowiskowo-sportowej pochłonie 74,9 mln złotych, z czego połowę pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pierwsza łopata została wbita dokładnie 204 dni temu. Zgodnie z koncepcją głównego wykonawcy, w pierwszym kwartale 2017 roku powinien powstać szkielet hali. Pozwoli to także na rozpoczęcie prac przy konstrukcjach stalowych, a do połowy 2017 roku obiekt powinien zostać zadaszony. Hala pomieści 5 tysięcy widzów. - Najnowocześniejsza w województwie mazowieckim hala widowiskowo-sportowa nie tylko poprawi warunki w jakich swoje mecze rozgrywają koszykarze ROSY, czy siatkarze Cerradu Czarnych. Umożliwi także organizację wielu międzynarodowych imprez sportowych oraz innych wydarzeń, np. targów, czy koncertów - podkreśla prezydent.

 

Hala będzie sąsiadowała ze stadionem piłkarskim. Jego koncepcja została przedstawiona we wrześniu. Za kilka dni ma być gotowy projekt. Do jesieni 2018 roku powstanie obiekt na co najmniej 5,5 tysiąca miejsc. - Jesteśmy jednak gotowi, aby jesienią 2018 roku oddać do użytku dwie kryte trybuny na łącznie 8,5 tysiąca miejsc - deklaruje prezydent Radosław Witkowski.

 

Podczas konferencji prezydent przypomniał, że w skład Radomskiego Centrum Sportu wejdą także korty tenisowe, których budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Koszt tej inwestycji to prawie 6,4 mln zł, dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 1,5 mln zł. Obecnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy też etap odbiorów sali treningowej do sportów walki na Borkach. Już wkrótce sportowcy będą mieli dwa pomieszczenia do treningów, nowe szatnie, toalety, a także jacuzzi i ring. Koszt inwestycji, to ponad 793 tysiące złotych, a dofinansowanie inwestycji wynosi MSiT to 274,9 tys. zł netto.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email