Emocje i wspomnienia podczas Festiwalu Sztuk Walki


Zdjęcie do artykułu: Emocje i wspomnienia podczas Festiwalu Sztuk Walki

Boks, karate i K1 – to dyscypliny w których rywalizowali uczestnicy Festiwalu Sportu i Sztuk Walki w Radomiu. Impreza zorganizowana w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była okazją, by po raz pierwszy zaprezentować szerszej publiczności pamiątki po Kazimierzu Paździorze – mistrzu olimpijskim z Rzymu z 1960 roku.

Medale, w tym złoty medal olimpijski, puchary, zdjęcia, dokumenty i wiele innych ofiarowała Radomiowi rodzina mistrza, która w sobotę przyjechała do Radomia, by wziąć udział w odsłonięciu wystawy zorganizowanej w hali MOSiR. - Cała moja rodzina jest niezwykle dumna z dziadka. Po śmierci babci stwierdziliśmy, że wszystkie pamiątki powinny trafić do Radomia, czyli do miasta którego dziadek jest honorowym obywatelem. To najlepsze miejsce dla złotego medalu olimpijskiego i dla całej kolekcji – mówiła wnuczka Kazimierza Paździora Aleksandra Suchecka.

 

Wśród najcenniejszych pamiątek, oprócz złotego medalu olimpijskiego jest m.in. pas mistrzowski wywalczony na mistrzostwach Europy w Pradze w 1957 roku oraz zdjęcia podpisane przez legendarnego trenera polskich pięściarzy Feliksa „Papę” Stamma. - Rodzinie Kazimierza Paździora należą się ogromne podziękowania. Przekazane nam pamiątki są niezwykle cenne dla naszego miasta i z pewnością na ich podstawie będziemy mogli budować sportową przyszłość i pozytywny wizerunek Radomia. To dla całego środowiska ogromne bogactwo, które musimy pielęgnować – powiedział z kolei sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

 

Sobotnia gala w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była połączona z obchodami 90-lecia sekcji bokserskiej Broni Radom. Zdjęcia z wydarzenia możecie obejrzeć na naszym profilu Facebookowym ===> TUTAJ
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email