Tenisiści zagrają na Borkach w nowym sezonie


Zdjęcie do artykułu: Tenisiści zagrają na Borkach w nowym sezonie

Firma Eltrix wybuduje stację transformatorową, która zasili energią kompleks tenisowy na Borkach. Wkrótce sfinalizowane też zostaną prace wykończeniowe w budynku socjalnym. W uzgodnieniu z przedstawicielami środowiska tenisowego sportowcy zagoszczą więc na obiekcie w nowym sezonie.

 

Kompleks tenisowy na Borkach obok hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ulicy Struga to jeden z elementów Radomskiego Centrum Sportu. Obiekt jest bardzo ważny dla zawodników i sympatyków tenisa, gdyż w związku z budową hali i stadionu przy ulicy Struga, obecne korty przestaną tam funkcjonować. - Doszliśmy jednak do wniosku, że tenisiści będą trenować w dotychczasowej swojej bazie do końca marca 2017 roku. Ze środowiskiem tenisowym współpraca na każdym etapie realizacji zadania układa się wzorowo i jego przedstawiciele wyrazili zrozumienie dla powyższej decyzji - podkreśla Grzegorz Janduła, Prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. - Chcemy bowiem, żeby w momencie wejścia na nowy obiekt przez sportowców, był on kompleksowo przygotowany do użytkowania - dodaje prezes MOSiR-u.

 

Na obiektach na Borkach powstało już osiem kortów o nawierzchni z mączki ceglanej oraz budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą i zewnętrzną trybuną. Znajdą się w nim m.in. szatnie, magazyn sprzętu, pokoje dla trenerów, sędziów, sala konferencyjna i recepcja.

 

W minionym tygodniu rozstrzygnięty został przetarg na budowę stacji transformatorowej do zasilania budynku socjalnego i oświetlenia kortów przy ul. Bulwarowej. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Eltrix - Wielgus Robert. - Spełniliśmy wszystkie procedury, ale kilka miesięcy trwały uzgodnienia z zakładem energetycznym. Stąd prace przesunęły się o kilka tygodni. Gdy tylko prąd popłynie, ostatnie prace zostaną sfinalizowane i budynek będzie gotowy do odbiorów - przekonuje Grzegorz Janduła, prezes MOSiR.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email