W Radomiu będzie rower miejski


Zdjęcie do artykułu: W Radomiu będzie rower miejski

W kwietniu przyszłego roku w Radomiu ruszy system wypożyczania roweru miejskiego – zapowiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu prezydent Radosław Witkowski. W październiku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosi przetarg na dostawę i montaż co najmniej 15 stacji. Na każdej z nich znajdzie się minimum 10 rowerów. – Nasz system będzie otwarty. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, którzy chcą razem z nami rozbudowywać sieć wypożyczalni roweru miejskiego – powiedział prezydent.

 

Na propozycję władz miasta już odpowiedział hipermarket E. Leclerc, który z własnych funduszy zakupi jedną stację. – Bardzo chętnie przystaliśmy na propozycję władz miasta. Uważamy, że rower miejski to znakomite rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu innych miastach w Polsce i w całej Europie. Dlatego jedna ze stacji stanie przy ulicy Toruńskiej - zapowiedziała współwłaścicielka hipermarketu Angelique Renard.

 

Z kolei jak poinformował wiceprezydent Konrad Frysztak, firm które wstępnie wyraziły zainteresowanie zakupem kolejnych stacji roweru miejskiego jest więcej. – Mamy już co najmniej osiem firm, które są zainteresowane rozwojem systemu roweru miejskiego w naszym mieście i zapraszamy do współpracy kolejnych partnerów – powiedział wiceprezydent.

 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Radomiu zostały przeprowadzone testy roweru miejskiego oraz konsultacje społeczne, których wyniki jednoznacznie pokazały, że większość radomian jest za stworzeniem takiego systemu.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email