Radom będzie stolicą tańca


Zdjęcie do artykułu: Radom będzie stolicą tańca

17-18 września w Radomiu czołówka zawodników spotka się na turnieju w tańcach standardowych Freedom Dance Cup Radom 2016. Najlepsze pary z całego świata będą rywalizować o miano mistrzów swoich kategorii. Sportowych emocji doda walka hip-hopowców o puchar Prezydenta Miasta Radomia.

 

Freedom Dance Cup Radom 2016 będzie wydarzeniem o najwyższej randze. Skupi zawodników z całego świata, w tym aktualnych mistrzów w poszczególnych kategoriach. Do Radomia przyjadą bronić tytułów mistrzowie oraz najlepsi tancerze poszczególnych kategorii m.in. z Ukrainy, Niemiec, Anglii, Norwegii Gambii czy Chin. Nie zabraknie także sław znanych polskiej publiczności – m.in. sędziami w kategorii HIP HOP będą Augustin Egurrola i Anna Głogowska. - Dzięki przychylności prezydenta Radosława Witkowskiego mamy możliwość organizacji tego wydarzenia właśnie w Radomiu. Dzięki dobrej współpracy ten turniej jest realizowany. Cieszę się, że grono osób wspomaga to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że w przyszłości prezydent będzie chciał realizować to wydarzenie – mówił Karol Kucharczyk, główny organizator turnieju.

 

Puchar świata w tańcach standardowych Freedom Dance Cup to kolejna międzynarodowa impreza, którą mamy okazję gościć w trym roku w Radomiu. - Cieszę się, że nazwa tego turnieju bezpośrednio odwołuje się do idei wolności, którą w tym roku przeżywaliśmy bardzo mocno podczas 40. rocznicy Radomskiego Czerwca. Radom zawsze sprawdza się w organizacji takich imprez. Będziemy gościć najlepszych tancerzy z całego świata oraz doskonałych sędziów. To wydarzenie nawiązuje do tradycji tanecznych naszego miasta i mam nadzieję, że będziemy podejmować kolejne wyzwania, abyśmy byli znani w całym świecie z tego, że świetnie szkolimy młodzież – mówił prezydent Radosław Witkowski.

 

- Ogromnie cieszymy się, że gościć będziemy znakomitych tancerzy na naszych obiektach - podkreśla Dyrektor Zarządzający MOSIR, Robert Dębicki. - Wierzę, że dzięki takim imprezom, po wielu latach odbudujemy siłę tańca w Radomiu. Żeby zachęcić dzieci i młodzież do uczestniczenia w podobnych imprezach, część biletów przekażemy do wybranych szkół - dodał.

 

Na widzów czeka wiele atrakcji i piękny taneczny spektakl. Turniej poprowadzi Monika Sakowska a wieczorną galę uświetni występ specjalny Anny Głogowskiej i Jana Klimenta. – Ogromnie się cieszę, że właśnie w Radomiu będziemy wszyscy cieszyć się tym wielkim wydarzeniem tanecznym. Mam wielki sentyment do Radomia. Zapewniam, że oprawa będzie jak najpiękniejsza, tak żeby każdy pokaz był dla naszych widzów jak najatrakcyjniejszy – mówiła Anna Głogowska, kierownik artystyczny Freedom Dance Cup.

 

Freedom Dance Cup Radom 2016 jako pierwszy turniej w historii zostanie rozegrany również w kategorii Amatorów oraz kategoriach: UNDER 21, UNDER 19, UNDER 16, UNDER 14, co pozwoli zaprezentować się znacznie większej ilości zawodników. W tańcach Latin turniej zostanie rozegrany formule Open WDC. Ważne jest także, iż FDC Radom 2016 jest turniejem otwartym dla wszystkich tancerzy, wszystkich federacji i realizuje ideę FREEDOM TO DANCE.

 

Umiejętności tancerzy oceni grono sędziów polskich i światowych, m.in Bryan Watson (Niemcy), Amanda Dokman (Anglia), Jukka Haapalainen (Finlandia), Snieguole Wood (Litwa), Roberto Villa (Włochy), Yana Pokrovskaya (Rosja), Hans Reinhard Galke (Niemcy), Alexandra Pust (Słowenia), Yuriy Prochko (Ukraina), Nina Trautz (Niemcy), Izabela Jaworska (USA) pod przewodnictwem Tomasza Reindla.

Turniej odbywać będzie się w sobotę i niedzielę, w MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9, w godzinach 8:30-20.00 i od 20 Gala Wieczorna. Każdy z dni podzielony został na bloki tematyczne, szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej http://freedomdancecup.pl.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email