Ruszyło Grand Prix w siatkówce plażowej


Zdjęcie do artykułu: Ruszyło Grand Prix w siatkówce plażowej

10 par przystąpiło w sobotę, 9 lipca, do inaugurującej odsłony organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej amatorów. Drugi turniej odbędzie się w ostatnią sobotę lipca


Siatkarze amatorzy na plaży w Ośrodku MOSiR Borki przy ul. Krasickiego 78 co roku spotykają się w wybrane wakacyjne soboty.

 

Tym razem uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy po pięć drużyn, gdzie rywalizowały systemem "każdy z każdym". Po zmaganiach grupowych dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do półfinałów.

 

W meczu decydującym o zwycięstwie Karol Janek i Mariusz Janiszewski wygrali z Karolem i Janem Ślażyńskimi 2:0. W meczu o trzecie miejsce Leszek Cholewa i Kamil Batory pokonali po tie breaku (2:1) Daniela Gębskiego i Kacpra Orzechowskiego. Po turnieju, jego uczestnicy spotkali się na poczęstunku, który przygotował dla nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

- Towarzyszyła nam zmienna aura, ale nie przeszkodziło to w rozegraniu ciekawej, blisko 6-godzinnej rywalizacji. Już teraz zachęcamy do udziału w drugim turnieju cyklu, który zaplanowaliśmy na 30 lipca - podkreśla Krzysztof Hajduk, koordynator zmagań z ramienia MOSiR-u.

 

Ze względu na fakt, iż pary nie są zobligowane do współgrania ze sobą w trakcie całego cyklu, ranking będzie personalny, a nie drużynowy. Dlatego po pierwszym turnieju klasyfikację otwierają Karol Janek (100 pkt) i Mariusz Janiszewski (100 pkt) przed Karolem Ślażyńskim (80 pkt), Janem Ślażyńskim (80 pkt), Leszkiem Cholewą (60 pkt), Kamilem Batorym (60 pkt), Danielem Gębskim (50 pkt) i Kacprem Orzechowskim (50 pkt).
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email