Mini Wyścig Kolarski "Solidarności"


Zdjęcie do artykułu: Mini Wyścig Kolarski "Solidarności"

Zanim na trasę Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków wyruszą uczestnicy zmagań, do rywalizacji przystąpią młodzi kolarze w 8. Mini Wyścigu „Solidarności”.

W 8. Mini Wyścigu „Solidarności” mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym oraz zawodnicy i zawodniczki z Uczniowskich Klubów Sportowych jak i ze szkół podstawowych znajdujących się w województwach, przez które prowadzi trasa 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W wyścigach mogą wziąć udział uczestnicy indywidualni. Zgłoszenie do wyścigu następuje poprzez prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do wypełnienia lub pobrania na stronie internetowej Organizatora www.wyscig.com.pl. Należy przyjść z wypełnionym formularzem w dniu wyścigu. Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów. Formularz powinien być wypełniony i podpisany bez wprowadzania w tekście poprawek. Brak podpisu, względnie wprowadzenie do tekstu formularza poprawek, podanie nieprawdziwych lub niepełnych danych w dokumencie wykluczy zawodnika z udziału w wyścigu lub spowoNależy duje dyskwalifikację. Uczestnicy indywidualni muszą spełnić wszystkie wymogi regulaminu, aby móc startować w zawodach kolarskich. Brak sztywnego kasku uczestnika powoduje nie dopuszczenie do udziału w wyścigu (kaski można bezpłatnie wypożyczyć u Organizatora).

 

Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:
1) kategoria A (Chochliki) (do 5 lat)
2) kategoria B (Krasnale) (6 – 8 lat)
3) kategoria C (Skrzaty) (9 – 10 lat)
4) kategoria D (Elfy) (11 – 12 lat)
5) kategoria E (Elfy) (11 – 12 lat – posiadający licencję żaka)

Dystanse wyścigów
1) kat. A (Chochliki) dystans ok. 200 m
2) kat. B (Krasnale) dystans od 800 m
3) kat. C (Skrzaty) dystans od 1200 m
4) kat. D (Elfy) dystans od 1600 m

Zawody zostaną rozegrane wg następującego programu: przy ul. 25 Czerwca w godz. 10.20-11.20 odbędą się zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”. O godz. 11.30 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii. O godz. 13.00 rozpoczęcie ceremonii dekoracji
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email