Rusza Wild Cup 2016 - Z podwórka na stadiony


Zdjęcie do artykułu: Rusza Wild Cup 2016 - Z podwórka na stadiony

We wtorek odbyło się losowanie gier największego wakacyjnego turnieju piłkarskiego w mieście. Nie ma wątpliwości - będzie wspaniała zabawa, ale też wielkie emocje i znakomite mecze.

 

W siedzibie Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie grup. W sumie w turnieju wystartuje 15 drużyn. - Zdecydowana większość zespołów zgłosiły grupy chłopców. Tylko kilka zapisały się do turnieju poprzez klub – mówi Jarosław Czupryn, z ROZPN.


Wakacyjny turniej piłkarski od lat cieszy się dużym zainteresowaniem talentów. Dlatego impreza stanowi „żelazny” punkt corocznej akcji Lato, przygotowywanej corocznie przez Urząd Miejski. - To już radomska tradycja – przypomina Mirosław Paluch z Urzędu Miejskiego. - Takie zawody zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W turnieju zagra i młodzież ćwicząca w klubach, i chłopcy, którzy wolą grać na podwórkach. - Zapowiada się bardzo ciekawy turniej. Na pewno cześć chłopców nigdzie nie gra wyczynowo. Dlatego zapraszam trenerów, aby oglądali zawodników – przekonuje Jarosław Czupryn.

 

Organizatorzy przygotowali wiele nagród. Otrzymają je najlepsze drużyny, ale najlepsi gracze na poszczególnych pozycjach. - Jak zwykle w organizację zawodów angażuje się prezydent Radomia, który zapewnił naprawdę atrakcyjne nagrody – podkreśla Mirosław Paluch. Pierwsze mecze organizatorzy zaplanowali na czwartek na godz. 10. W tym roku wszystkie spotkania odbędą się na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym roku organizatorami turnieju są Telewizja Dami, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email