Pływanie to zdrowie. Pływanie to radość!


Zdjęcie do artykułu: Pływanie to zdrowie. Pływanie to radość!

 

 

Pływać każdy może, ale najważniejsze, żeby robił to z radością - to dewiza wyjątkowych, przedświątecznych zawodów, które odbędą się w najbliższy wtorek, 15 grudnia w Aquaparku Neptun. Wezmą w nich udział uczestnicy Programu Powszechnej Nauki Pływania w Radomiu. Zawody wpisują się również w ogólnopolską kampanię edukacyjno-promocyjną wspierającą naukę pływania - Kinder+Sport „Radość z Pływania”.

 


Już od 12 lat we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Radomia realizowany jest Program Powszechnej Nauki Pływania. Bezpłatnym programem objęte są wszystkie dzieci klas drugich szkół podstawowych na terenie miasta Radomia. Obok aspektów edukacyjnych, program ma charakter przede wszystkim profilaktyczno-zdrowotny. - Dyscyplina ciesząca się coraz większą popularnością jest atrakcyjna nie tylko ze względu na aspekt sportowy, ale ma również znaczenie zdrowotne. Głównymi celami naszej imprezy będą natomiast popularyzacja pływania wśród dzieci, wyłonienie najlepszych w programie Powszechnej Nauki Pływania oraz wskazanie najważniejszych aspektów wychowania poprzez sport w oparciu o zasady fair play - wylicza Kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu, Mirosław Paluch.

 

Także Marka Kinder+Sport, której właścicielem jest Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o., od lat aktywnie wspiera rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Dzięki kampanii „Radość z Pływania” pokazuje dzieciom, że nauka nie zawsze musi byś nudna i monotonna, że można nabywać umiejętności pływackie poprzez zabawę w wodzie. Tak właśnie będzie podczas przedświątecznych zmagań na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o. 15 grudnia. Przedstawiciele firmy stworzyli zestaw ciekawych zabaw, których realizacja z pewnością pozwoli dzieciom zdobywać kolejne poziomy umiejętności pływackich, a także zmotywuje je do nauki pływania. - Dodatkowo organizowane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami na pewno będą motywowały do udziału w przygotowanych aktywnościach wszystkich przybyłych tego dnia na nasz obiekt – zachęca Robert Dębicki, Dyrektor Zarządzający MOSiR Sp. zo.o. Mirosław Paluch uzupełnia tymczasem, że każdy z uczestników imprezy będzie miał okazję do zdobycia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Kinder+Sport oraz Prezydenta Miasta Radomia, Radosława Witkowskiego. - Warto więc zachęcić rodziców i kolegów do tego, żeby włączyli się we wspólną zabawę - przekonuje.

 

Zawody rozegrane zostaną we wtorek, 15 grudnia w godzinach 10-14 w Aquaparku Neptun przy ul. Wyścigowej 49. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy!

 

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email