JUBILEUSZOWA X EDYCJA RADOMSKIEGO MARATONU TRZEŹWOŚCI


Zdjęcie do artykułu: JUBILEUSZOWA X EDYCJA  RADOMSKIEGO MARATONU TRZEŹWOŚCI

15 listopada - jubileuszowy 10. Radomski Maraton Trzeźwości.

Rekordowa liczba 400 zawodników wystartuje w jubileuszowym 10.Maratonie Trzeźwości. Limit w maratonie i półmaratonie (350 zaw.) został wyczerpany. Wielu chętnych niestety spóźniło się z decyzją startu i pozostała im jedynie możliwość startu w mini maratonie, bądź zastępstwo kogoś kto w ostatniej chwili zrezygnuje ze startu.


 

Bardzo cieszy nas fakt, że ponad 250 osób zdecydowało się na pokonanie królewskiego dystansu – maratonu.

Tegoroczna impreza w swej formule nie odbiega od dotychczasowych. Niezmienne jest również  jej przesłanie - propagowanie trzeźwego stylu życia.

Przeglądając listę startową widzimy sporo znanych nazwisk - szczególnie amatorom biegania  o dłuższym stażu startowym. Wśród nich jest kilkunastu zawodników, którzy brali udział w 1. edycji naszej imprezy.

W biegowym światku  wiele mówią takie nazwiska jak Przemek Torłop, były czołowy polski chodziarz mający w swym dorobku pokonanych blisko 500 maratonów!! Olek Borkowski, Roman Oskierko, Andrzej Grzybała, Ryszard Ropiak, czy Andrzej Karlak – każdy z nich to przebiegnięte minimum 200 maratonów. Innym ciekawym zawodnikiem, jest Leszek Stachowiak zbliżający się do setki ukończonych maratonów, każdy - z wyjątkiem maratonu poznańskiego - w innej miejscowości. Z zawodników zagranicznych wystartuje serbski ultramaratończyk Drago Boroja, który przebiegł dotychczas blisko 300 maratonów i 49 ultramaratonów. Jednym z faworytów tegorocznego maratonu jest Karol Grabda reprezentujący Stowarzyszenie „Biegiem Radom!, który w 1.edycji zajął drugie miejsce.  W czołówce tegorocznego biegu z pewnością uplasuje się radomianin Andrzej Kacprzak – debiutujący wówczas na dystansie maratonu. Mimo upływu wieku ponownie wystartuje  w naszej imprezie, najstarszy radomski maratończyk 71-letni Krzysztof Kicek.

Niestety nie widzimy na liście startowej pań, które wystartowały przed 9 laty. Renata Tomalska               z Lesiowa, która wygrała tamte zawody niestety z powodu kontuzji przerwała obiecująco zapowiadającą się biegową karierę. Szkoda również, że ubiegłoroczna zwyciężczyni - Karolina Waśniewska mająca duże szanse na powtórzenie swojego sukcesu -  nie zdecydowała się na udział w naszej imprezie.

A szkoda tym większa, że najlepsi radomianie reprezentujący barwy Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” zarówno wśród pań jak i panów otrzymają nagrody w postaci wyjazdu na najbliższy maraton zagraniczny. A będzie to wyjazd na maraton w Pradze. Jest o co walczyć.

Tradycyjnie każdy zawodnik, który ukończy maraton lub półmaraton otrzyma na mecie pamiątkowy medal, natomiast w pakiecie startowym techniczną koszulkę z długim rękawem przydatną na jesienno – zimowe treningi, kalendarz radomskich imprez na przyszły rok, oraz szklaneczkę  ufundowaną przez firmę TrendGlass. Najlepsi zawodnicy oprócz pucharów odbiorą bony na zakup sprzętu sportowego  w sieci Decathlonu.

W sobotę od g. 19-tej tradycyjna pasta-party w Szkole Podstawowej nr.2 przy ulicy Batalionów Chłopskich 16, gdzie również znajdować się będą - biuro zawodów, szatnie, depozyty i natryski.

W niedzielę podczas biegu nie powinno zabraknąć dobrej muzyki i świetnej atmosfery jaką tworzą nasi wierni kibice.

Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Radomia Radosław Witkowski.

Medialny patronat nad 10.jubileuszowym Radomskim Maratonem Trzeźwości sprawują lokalne media – prasa radio, telewizja oraz portale internetowe.

Serdecznie zapraszamy.

 

Tadeusz Kraska – prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”

504 574 021

 

Regulamin imprezy na biegiemradom.pl

 JUBILEUSZOWA X EDYCJA
 RADOMSKIEGO MARATONU TRZEŹWOŚCI
 15.11.2015r.  NIEDZIELA

godz.   8 - otwarcie biura zawodów – Szkoła Podstawowa Nr 2 –
    ul. Batalionów Chłopskich 16; rejestracja, weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych

godz.   9:30 - start mini maratonu (MOSiR -zalew Borki)
godz. 10:00 - start X Radomskiego Maratonu Trzeźwości
   (MOSiR - zalew Borki)
godz. 11:00 - dekoracja zwycięzców mini maratonu (scena przy boiskach siatkówki – zalew Borki)
godz. 13:15 - start półmaratonu (MOSiR - zalew Borki)
godz. 16:15 ÷ 16:45  - dekoracja zwycięzców X RMT (maratonu i półmaratonu;  scena przy boiskach siatkówki – zalew Borki)

Dnia 14.11.2015 r. w sobotę w godzinach: 18:00 ÷ 21:00, w biurze zawodów,  w PSP2 przy   ul. Batalionów Chłopskich 16 – rejestracja, weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email