Turniej Grand Prix Amatorów na Borkach


Zdjęcie do artykułu: Turniej Grand Prix Amatorów na Borkach

Zakończył się cykl Grand Prix Radomia amatorów, który odbywał się pod egidą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Turnieju Masters najlepsza okazała się para Andrzej Wojcieszak / Karol Ślażyński.

Do występów w finałowej batalii uprawnionych było 8 najlepszych par, wyłonionych w drodze turniejów eliminacyjnych. Niestety letnia kanikuła sprawiła, że w sobotni poranek nad zalewem na Borkach stawiło się zaledwie 5 zespołów, które zagrały ze sobą systemem każdy z każdym.
Najlepsza okazała się para Andrzej Wojcieszak / Karol Ślażyński, która zakończyła turniej bez porażki. W decydującym boju, który miał miejsce w ostatniej kolejce sobotnich gier pokonali oni Piotra Filipowicza i Jana Firleja 21:17. O kolejnych miejscach decydować musiały małe punkty, bowiem 3 pary miały identyczny stosunek punktów (1 wygrana, 3 przegrane). Tym samym miejsce na podium zaledwie 1 małym oczkiem wywalczyli Dominik Kiernoz i Rafał Faryna (bilans 68:81), górując nad parą Bartłomiej Gędaj / Michał Bank (67:81). Piątym miejscem w turnieju Masters zadowolić się musiała para Tomasz Brodecki / Karol Polakowski, która okazała się gorsza od pary Gędaj Bank o 4 małe punkty (63:81).

Najlepsze zespoły wakacyjnego cyklu otrzymały nagrody w formie karnetów na obiekty MOSiRu (Aquapark Neptun) oraz voucherów do wykorzystania w sklepie Atleta. Nie zabrakło także nagród rzeczowych, jak np. torby sportowe.

Na koniec chciałbym dodać iż przebieg nad całym cyklem zawodów sprawował Wojciech Głód, a pomagał mu Paweł Jeżyna.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email