Trwa walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022


Zdjęcie do artykułu: Trwa walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022

Trwa walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Radom debiutuje w IV edycji Rowerowej Stolicy Polski. W sumie udział bierze w niej aż 56 miast.

 

Organizatorzy zmagań do rywalizacji zaprosili już po raz czwarty. Jazda na rowerze to nie tylko tańsza i zdrowsza forma poruszania się po miastach, ale także świetny sposób spędzania czasu wolnego. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski ma charakter symboliczny, jednak każdy z nas ma w sobie ducha rywalizacji. - Włączcie więc bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybierzcie swoją drużynę i kręćcie kilometry dla siebie i dla swoich miast - zachęcają.

Przez 30 czerwcowych dni, 56 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Łomża, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory i Żyrardów wraz ze swoimi mieszkańcami walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Rowerowa Stolica Polski jest organizowana przez miasto Bydgoszcz już po raz czwarty, w tym roku możemy mówić o kolejnej rekordowej liczbie samorządów, które przystąpiły do tego projektu.

 

Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta

W pierwszych godzinach do rywalizacji przystąpiło już blisko 150 radomian. Dołączajcie i Wy! Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – radomianie i mieszkańcy naszego regionu wybierają Radom. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad przygotowaliśmy podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i walczcie o Puchar razem.

 

Wsiadaj na rower i kręć kilometry (instrukcja):
Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację AKTYWNE MIASTA. Kolejnym krokiem jest wybranie Miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry oraz grupy, z którą się identyfikujemy. Więcej szczegółów w ABC Rywalizacji.

 

Nagrody dla najlepszych

Ale rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i  2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki. Zagrzewać Was do walki o nagrody będzie ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

 


Sprawiedliwe zasady

Aby w RSP każde z miast miało równe szanse, stosowany jest specjalny przelicznik przejechanych kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. Dzięki temu każde z miast zarówno te duże jak Metropolia Bydgoszcz, Poznań, czy Białystok walczą na równi z mniejszymi miastami.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email