Przed nami mecz tenisowy Polska Rumunia. W hali RCS zagra Iga Świątek


Zdjęcie do artykułu: Przed nami mecz tenisowy Polska Rumunia. W hali RCS zagra Iga Świątek

Z udziałem liderki światowego rankingu Igi Świątek w nadchodzący weekend w hali Radomskiego Centrum Sportu zostanie rozegrany mecz tenisowych reprezentacji Polski i Rumunii. Stawką rywalizacji będzie awans do finałowego turnieju o Billie Jean King Cup.


- Bardzo się cieszę, że możemy gościć w Radomiu, by w tej pięknej, fantastycznej hali rozegrać tak ważny mecz. Dziękuję władzom Radomia za bardzo dobre przyjęcie. W meczu z reprezentacją Rumunii jesteśmy teoretycznie faworytem, ale przewidujemy, że będzie to ciężkie spotkanie. Mam jednak nadzieję, że Radom okaże się dla polskiego tenisa bardzo szczęśliwy - mówi prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.


- Dziękuję władzom Polskiego Związku Tenisowego za zaufanie i powierzenie nam prawa organizacji meczu. Jesteśmy przygotowani na sto procent i myślę, że po piątkowo-sobotnim spotkaniu będziemy planować kolejne wielkie wydarzenia w hali Radomskiego Centrum Sportu. To nowoczesny, wielofunkcyjny i bardzo praktyczny obiekt, jakiego nawet Warszawa nie ma. Mam nadzieję, że tak jak teraz mamy zaszczyt gościć liderkę światowego rankingu Igę Świątek, tak w przyszłości będziemy mogli organizować w tej hali wiele innych wydarzeń zarówno sportowych jak i kulturalnych - mówi prezydent Radosław Witkowski.


- Hala widowiskowo-sportowa na co dzień jest miejscem, w którym swoje mecze rozgrywają trzy nasze ekstraklasowe drużyny, natomiast w nadchodzący weekend po raz pierwszy wysłuchamy tu hymnu narodowego. Mam nadzieję, że dzięki tej hali i dobremu przygotowaniu, będziemy mogli znacznie częściej gościć w Radomiu imprezy tak wysokiej rangi - dodaje zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.


W meczu z Rumunią, oprócz Igi Świątek, Polskę będą reprezentowały Magda Linette, która w niedzielę odniosła pierwsze deblowe zwycięstwo w cyklu WTA Tour, Magdalena Fręch, która przed rokiem była bohaterką meczu wygranego z Brazylią 3:2, a także Alicja Rosolska i Maja Chwalińska. W zespole rywalek wystąpią: Irina-Camelia Begu, Mihaela Buzanescu, Andreea Prisacariu i Monica Niculescu.

 

Rywalizacja rozpocznie się w piątek (15 kwietnia) o godzinie 13.00. Pierwszego dnia zostaną rozegrane dwa mecze singlowe, w których liderki drużyn zagrają z „drugimi rakietami” ekipy przeciwnej. Natomiast w sobotę o godzinie 11.00 spotkają się czołowe zawodniczki obydwu zespołów, a po nich na kort wyjdą „drugie rakiety”. Jeśli wynik będzie remisowy 2:2 odbędzie się mecz deblowy. We wszystkich gra się będzie toczyć do dwóch wygranych setów, z tie-breakiem w trzecim secie (przy stanie 6:6).


Transmisję meczu będzie można obejrzeć na antenach Polsat Sport.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email