Przed nami kolejne lekkoatletyczne mistrzostwa


Zdjęcie do artykułu: Przed nami kolejne lekkoatletyczne mistrzostwa

Prawie 650 zawodników i zawodniczek weźmie udział w 74. PZLA Mistrzostwach Polski U20, które w najbliższy weekend odbędą się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. - Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy gościć zawodników, trenerów i działaczy sportowych reprezentujących kluby z całego kraju. To potwierdzenie, że jesteśmy sprawdzonym, bardzo dobrym, organizatorem ważnych lekkoatletycznych imprez. W zeszłym roku organizowaliśmy mistrzostwa Polski seniorów i zebraliśmy pochlebne opinie. Jako miasto dołożyliśmy wszelkich starań, by kolejny raz sprostać nie tylko oczekiwaniom sportowców i kibiców, ale też przygotować zawody zgodnie ze wszelkimi wymogami sanitarnymi - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Od piątku do niedzieli na stadionie MOSiR-u rywalizować będą wschodzące gwiazdy „Królowej Sportu”. To zawodnicy, którzy wkrótce mają stanowić o obliczu reprezentacji kraju. W tym gronie oczywiście będą także radomianie. Wśród kandydatów do medalu wymienia się sprinterkę Martynę Osińską, długodystansowca Mateusza Gosa oraz Michała Sumińskiego, który będzie walczył o medal w skoku w dal. - Cieszę się, że będę mogła po raz kolejny wystąpić przed własną publicznością. Stadion MOSiR-u jest dla mnie szczęśliwy. W zeszłym roku, podczas zmagań seniorów, cieszyłam się tu z medalu w sztafecie. Zrobię wszystko, żeby godnie reprezentować nasze miasto także podczas tegorocznych zmagań - zapewnia Martyna Osińska.


O tym, że rywalizacja w mistrzostwach do lat 20 jest jednym z etapów do wielkiej kariery przekonuje jedna z najlepszych sprinterek w kraju Martyna Kotwiła. - Rywalizacja w mistrzostwach w tej kategorii wiekowej była dla mnie przepustką do udziału w mistrzostwach świata. Dwa lata temu zdobyłam w fińskim Tampere brązowy medal światowego czempionatu w biegu na 200 metrów - wspomina. - W tym sezonie mistrzostwa Polski są najważniejszą imprezą dla lekkoatletów. To tu będzie okazja do ustanawiania rekordów i uzyskiwania minimów. Dlatego spodziewamy się zażartej rywalizacji w każdej konkurencji. Zachęcam więc kibiców, żeby dopingowali młodych sportowców - mówi Martyna Kotwiła.

 

Wstęp na imprezę dla kibiców będzie darmowy. Więcej informacji na stronie: www.radom2020.pl

 

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA (W TYM KIBICÓW) W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII COVID 19 TUTAJ
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email