Ustronie triumfatorem jubileuszowej edycji turnieju


Zdjęcie do artykułu: Ustronie triumfatorem jubileuszowej edycji turnieju

Piłkarze S.M. Ustronie I triumfowali w jubileuszowej, 20. edycji turnieju z „Podwórka na stadiony”. Finał był wewnętrzną sprawą ekipy opartej na występujących w ekstralidze piłkarzach Juniora Radom. Najniższe miejsce na podium wywalczył Radomiak 2006 Radom.

 

Pod każdym względem zakończona edycja wakacyjnego turnieju dla młodych piłkarzy była wyjątkowa. Do jubileuszowych zmagań zgłosiła się bowiem rekordowa liczba 21 drużyn. W pierwszej fazie turnieju rywalizowały one systemem „każdy z każdym”. W zgodnej opinii obserwatorów turnieju, w finałowej czwórce, w pełni zasłużenie, znalazły się najlepiej przygotowane pod względem fizycznym i technicznym ekipy.

W meczu o trzecie miejsce Radomiak pokonał Młodzika 18 Radom 6:1, chociaż jeszcze kwadrans przed zakończeniem konfrontacji był remis 1:1. Finał był wewnętrzną sprawą ekipy opartej na występujących w ekstralidze piłkarzach Juniora Radom. W obecnych rozgrywkach reprezentowały one jednak S.M. Ustronie. Wygrał pierwszy zespół, a gola dającego triumf, niemal równo z gwizdkiem kończącym konfrontację zdobył Wojciech Stępień. Największą radość piłkarze sprawili zapewne opiekunowi, Mieczysławowi Zawiszy, który w organizowanych przez Gminę Miasta Radomia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz radomską Delegaturę Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zmaganiach uczestnicy od samego ich początku. Jego podopieczni triumfowali w sumie aż 13 razy! Z rąk prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego, trener społecznik otrzymał okolicznościowy grawer.

 

 

Nagrody indywidualne otrzymali: Daniel Ogorzałek (Radomiak, najlepszy zawodnik turnieju), Wiktor Kowal (Ustronie II, najlepszy bramkarz turnieju), Piotr Byzdra (Ustronie I, król strzelców).

WYNIKI MECZÓW FINAŁOWYCH
Mecz o 3. miejsce:
RADOMIAK 2006 RADOM - MŁODZIK 18 RADOM 6:1

FINAŁ
USTRONIE I - USTRONIE II 4:3

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email