Jest nowy przetarg na oświetlenie stadionu


Zdjęcie do artykułu: Jest nowy przetarg na oświetlenie stadionu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na modernizację i dostosowanie do wymogów ekstraklasy oświetlenia na stadionie przy ulicy Narutowicza. Pierwsze dwa przetargi zostały unieważnione, z uwagi na zbyt wysokie ceny jakie proponowali oferenci.

 

- Mamy nadzieję, że tym razem pojawią się oferty, które będą się mieściły w granicach określonych przez MOSiR. PZPN pozostaje nieprzejednany w kwestii oświetlenia, a my chcemy, by Radomiak swoje domowe mecze mógł rozgrywać w Radomiu i głęboko wierzę, że nie dojdzie do sytuacji, w której nasza drużyna musiałaby korzystać ze stadionu w innym mieście - mówi prezydent Radosław Witkowski. Termin składania ofert w przetargu wyznaczony został na 22 lipca.

 

Jednocześnie trwają prace przy budowie Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. – Krok po kroku rozwiązujemy problemy, które pozostawił nam poprzedni wykonawca. Niestety jest wiele niedoróbek, popełniono wiele błędów w sztuce budowlanej. Ale wydaje się, że powoli wychodzimy na prostą – ocenia prezydent Radosław Witkowski.

 

Zapadły także decyzje dotyczące sposobu odwodnienia stadionu i zapobieżenia gromadzeniu się wody w podpiwniczeniu hali. –To jeden z podstawowych problemów, który odziedziczyliśmy po poprzednim wykonawcy i z którym MOSiR borykał się w ostatnich miesiącach. Niezbędne jest m.in. wykonanie betonowej palisady zabezpieczającej przed spływaniem wody do hali. Po wykonaniu tych prac będzie można kontynuować roboty na trybunie południowej stadionu, a także w hali. Jednocześnie wykonawca z początkiem tygodnia rozpoczął prace na trybunie północnej stadionu. Rozpoczął się demontażelementów prefabrykowanych, co umożliwi wzmocnienie podłoża i dokończenie trybuny. Czas dzielenia włosa na czworo się skończył, trzeba szybko podejmować decyzje i ruszać z pracami - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email