Nic nie zatrzyma budowy RCS


Zdjęcie do artykułu: Nic nie zatrzyma budowy RCS

Konsorcjum stołecznych firm Erekta Budownictwo sp. z o.o./Interiors Karolina Pawlak nie przystąpiło do podpisania umowy na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął rozmowy z kolejnym oferentem – firmą Betonox Construction z Sopotu. Jednocześnie składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę spółki.

Na wtorek, 26 listopada 2019 roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił zwycięzcę przetargu do zawarcia umowy. Otrzymał jednak odpowiedź od konsorcjum firm Erekta Budownictwo/Interiors Karolina Pawlak, że nie przystąpi ono do podpisania umowy. W związku z tym, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zwróci się teraz z zapytaniem do firmy Betonox Construction Sopot Spółka Akcyjna Sp.k, która w przetargu złożyła drugą ofertę. Jej oferta opiewała na kwotę ponad 82 mln złotych. Firma dała przy tym 3 lata gwarancji. Komisja przetargowa natomiast przystąpi do sprawdzenia oferty Betonoxu. - Jesteśmy zdeterminowani, by jak najszybciej dokończyć budowę hali i stadionu. Zdajemy sobie sprawę jak ważna to inwestycja dla całego radomskiego sportu, zarówno dla klubów jak i dla kibiców, a także dla wizerunku naszego miasta. Dlatego nie tracimy czasu i natychmiast przystępujemy do zdecydowanych działań. Cel mamy jasno określony - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji złoży także zawiadomienie do prokuratury. W trakcie zamówienia mogło bowiem dojść do przestępstwa na szkodę  spółki przez wykonawcę, którego oferta w przetargu została uznana za najkorzystniejszą. Prezes MOSiR-u, Grzegorz Janduła podkreśla, że, wyjaśnienia wymaga czy wykonawca mógł w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dopuścić się udaremnienia lub utrudnienia przetargu publicznego, w tym również czy nie wszedł w porozumienie z inną osobą, działając w ten sposób na szkodę organizatora przetargu. Chodzi o odwołanie, które tuż przed planowanym podpisaniem umowy złożyła firma Maat 4 z Warszawy i wycofała je po kilku dniach co pozwoliło Erekcie odzyskać wpłacone wadium.

Biorąc pod uwagę potrzebę zapewnienia piłkarzom Radomiaka warunków do rozgrywania spotkań ligowych na stadionie przy ulicy Narutowicza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi przygotowania do montażu dodatkowego oświetlenia na tym obiekcie. Projekt jest już gotowy i wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Zgodnie z planem oświetlenie spełniające wymagania PZPN ma być gotowe na koniec lutego, czyli przed rozpoczęciem wiosennych rozgrywek ligowych.

Jeszcze we wtorek firma Betonox Construction z Sopotu, w piśmie przesłanym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oświadczyła, że jej oferta jest ważna i jest gotowa zrealizować zamówienie w przypadku wyboru przez zamawiającego jej oferty.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email