Hale tenisowe oddane do użytku


Zdjęcie do artykułu: Hale tenisowe oddane do użytku

Oddano do użytku hale tenisowe przy ulicy Bulwarowej. Powstały one w sąsiedztwie kompleksu odkrytych kortów. Nowy obiekt umożliwi grę w tenisa przez cały rok.
 
- To kolejny ważny element infrastruktury sportowej wchodzącej w skład Radomskiego Centrum Sportu. Ten obiekt z całą pewnością będzie dobrze służył wszystkim, którzy grają w tenisa rekreacyjnie, ale bardzo ważne jest też to, że poszerzamy bazę szkoleniową dla dzieci i młodzieży. To umożliwi rozwój młodych sportowych talentów, których w naszym mieście nie brakuje - mówił, otwierając hale tenisowe, prezydent Radosław Witkowski. 
 
W każdej z trzech połączonych ze sobą hal znajduje się kort tenisowy z certyfikowaną nawierzchnią akrylową. Poszczególne hale mają 37 metrów długości, ok. 19 metrów szerokości oraz 8 metrów wysokości. Zostały wybudowane w systemie półbeczek z łukowatą konstrukcją przykrytą membraną z podwójną powłoką PCV. W okresie zimowym będą ogrzewane. Dzięki systemowi otwieranych boków konstrukcji, obiekt będzie mógł być używany również latem. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zabiega o dofinansowanie inwestycji z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
 
Do tej pory na Borkach funkcjonowało osiem kortów o nawierzchni z mączki ceglanej oraz budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą i zewnętrzną trybuną, w którym znajdują się m.in. szatnie, magazyn sprzętu, pokoje dla trenerów i sędziów, sala konferencyjna i recepcja.
 Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email