To była wyjątkowa noc na sportowo!


Zdjęcie do artykułu: To była wyjątkowa noc na sportowo!

Jest tylko jedna taka noc w roku, kiedy piłkarze i siatkarze zamiast odpoczywać, wylewają siódme poty rywalizując o wyjątkowe trofeum. Podczas Mazowieckiej Nocy Świętojańskiej na sportowo najcenniejsze laury zgarnęli futboliści teamu Kajtek oraz siatkarze UKS-u Olimp Skaryszew

 

 

Mazowiecka Noc Świętojańska na sportowo 2019 rozegrana została na boisku oraz w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Do rywalizacji stanęło ponad dwustu sportowców z całego regionu, przedstawicieli wielu pokoleń, różnych stanów i profesji, a także gościnnie przedstawiciele Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina. W rywalizacji siatkarzy ci ostatni zajęli drugie miejsce. Z kompletem zwycięstw triumfował zespół Olimpu Skaryszew, który w nocnych występach stracił zaledwie jednego seta, i to w kończącym zmagania pojedynku z Drink Teamem. Najniższy stopień podium zajęli siatkarze reprezentujący Grom Przytyk.

 


Zażarta rywalizacja, ale popularyzująca zasady fair play, odbyła się także na piłkarskim boisku ze sztuczną nawierzchnią. Triumfatorem zmagań, których organizatorem było Stowarzyszenie Gramy Razem oraz MOSiR został zespół o nazwie Kajtek. Jego piłkarze w nocnych spotkaniach strzelili w sumie aż 18 goli, tracąc zaledwie dwa. Na podium uplasowały się także Team Janas oraz Wola, a tuż za nim ekipa Imperialu. Debiutujący w rywalizacji przedstawiciele Radomskiego Stowarzyszenia Prawników uplasowali się na piątym miejscu, a w bezpośrednim boju o szóstą lokatę ekipa Pierrota okazała się lepsza od reprezentacji Ekoidei.

 

 

 

- Wyjątkowa oprawa oraz atmosfera nocnej rywalizacji, profesjonalna obsada sędziowska i w końcu zaangażowanie oraz walka do ostatnich sekund w doskonałych nastrojach pokazały, że nasi sportowcy kochają to, co lubią. Szczególnie w takie noce, jak ta, która właśnie minęła - podkreśla Michał Podlewski, jeden z organizatorów wydarzenia. Warto dodać, że zadanie finansowane było przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email