Ruszyła budowa hal z kortami tenisowymi


Zdjęcie do artykułu: Ruszyła budowa hal z kortami tenisowymi

Rozpoczęła się budowa kompleksu trzech krytych kortów tenisowych na Borkach. Inwestycja, której koszt wyniesie ok. 2,5 mln złotych ma się zakończyć w połowie września br. A to oznacza, że sportowcy w nowym obiekcie spędzą już najbliższy sezon zimowy. – To inwestycja, którą zapowiadałem już podczas otwarcia kompleksu ośmiu odkrytych kortów. Myślę, że wszystkim nam zależy na tym, by Radom miał jak najwięcej nowoczesnych obiektów sportowych. Nowe korty na Borkach na pewno będą dodatkowo przyciągały radomian nad zalew, który w najbliższych miesiącach będzie remontowany. Dzięki tej inwestycji poprawią się też warunki do uprawiania sportu. Bardzo nam zależy na tym, by młode pokolenie radomian miało szansę startować w naszym mieście do wielkiej sportowej kariery - mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Na Borkach funkcjonuje obecnie osiem kortów o nawierzchni z mączki ceglanej oraz budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą i zewnętrzną trybuną, w którym znajdują się m.in. szatnie, magazyn sprzętu, pokoje dla trenerów, sędziów, sala konferencyjna i recepcja. Zimą tenisiści zmuszeni byli jednak korzystać z kortów pod tzw. balonem. - Współpraca ze środowiskiem tenisowym na każdym etapie realizacji poprzedniego zadania układała się wzorowo. Gdy więc tylko pojawiła się możliwość, zdecydowaliśmy się na wybudowanie kolejnego obiektu. Sprawi on, że nasza oferta tenisowa zostanie uzupełniona i zoptymalizowana - podkreśla Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

 

Postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i realizację hal tenisowych na Borkach wygrała firma Sport Halls z Wrocławia. Przy ul. Bulwarowej powstaną trzy, połączone ze sobą hale wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W każdej z nich znajdzie się kort tenisowy z certyfikowaną nawierzchnią akrylową. Korty będą posiadać kategorię medium lub medium/fast potwierdzoną stosownym certyfikatem ITF.

 

Zespół hal zajmie powierzchnię ok. 2100 m kw. Poszczególne hale będą miały 37 m długości, ok. 19 metrów szerokości oraz 8 metrów wysokości. Zostaną wybudowane w systemie półbeczek z łukowatą konstrukcją przykrytą membraną z podwójną powłoką PCV. W okresie zimowym będą ogrzewane. Dzięki systemowi otwieranych boków konstrukcji, obiekt będzie mógł być używany również latem.

 

Koszt realizowanego zadania wynosi blisko 2,5 mln złotych. MOSiR będzie starał się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Może ono wynieść nawet do 50 procent.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email