Wielkie gwiazdy siatkówki zagrają w Radomiu


Zdjęcie do artykułu: Wielkie gwiazdy siatkówki zagrają w Radomiu

Jedna z największych imprez sportowych na świecie zagości wkrótce w Radomiu. Na przełomie listopada i grudnia w hali Radomskiego Centrum Sportu zaprezentują się najznakomitsze gwiazdy siatkówki, które zagrają o Klubowe Mistrzostwo Świata.

O najcenniejsze, klubowe trofeum na świecie powalczy osiem najlepszych ekip. Rozgrywki firmowane przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) wieńczą siatkarski rok na świecie. Po raz drugi w historii FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn zagoszczą w Polsce. W zeszłym roku fani siatkówki mieli możliwość oglądania rywalizacji czołowych siatkarzy w Opolu, Łodzi i Krakowie. Od tego roku, na tej wyjątkowej mapie Polski oznaczony zostanie także Radom i hala Radomskiego Centrum Sportu. – Jesteśmy dumni, że możemy być współgospodarzem tej wielkiej, światowej imprezy. Kiedy rozpoczynaliśmy budowę hali widowiskowo-sportowej zapowiadałem, że będziemy organizować wielkie wydarzenia sportowe, kulturalne i biznesowe. Chcemy, by hala stała się miejscem, w którym będziemy promować nasze miasto. W połowie listopada odbędzie się gala bokserska, a kilka dni później będziemy mogli emocjonować się występami czołowych drużyn siatkarskich. Transmisja z tych spotkań zostanie przeprowadzona w 90 krajach na całym świecie. Obejrzy ją co najmniej pół miliarda ludzi - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W tym pełnym emocji siatkarskim święcie wezmą udział Sada Cruzeiro - mistrz Ameryki Południowej, od 2014 roku dominator zmagań w Brazylii, Zenit Kazań - obrońca głównego trofeum KMŚ, triumfator Ligi Mistrzów w ostatnich czterech sezonach, dwie drużyny z Polski: Asseco Resovia Rzeszów oraz PGE Skra Bełchatów, Cucine Lube Civitanova - wicemistrz Włoch, rosyjski Fakieł Nowy Urengoj oraz mistrz Azji - Khatan Aradakan z Iranu. Ostatniego uczestnika turnieju poznamy wkrótce.

Podczas rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Świata kibice będą mogli zobaczyć wielkie gwiazdy siatkówki. W teamie obrońcy trofeum, Zenita Kazań występują takie siatkarskie tuzy jak Artem Wolwicz, Aleksandr Butko, Aleksiej Werbow, Maksim Michajłow, czy znany z niekonwencjonalnych zagrań Earvin Ngapeth.

- Takiego wydarzenia siatkarskiego w Radomiu jeszcze nie było. Mam nadzieję, że dzięki nowej hali, takie gwiazdy będziemy mogli gościć w naszym mieście każdego roku. Jestem przekonany, że to będzie ogromny sukces promocyjny miasta – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński

Walka o Klubowe Mistrzostwo świata będzie się toczyć w trzech miastach. Radom będzie gospodarzem rywalizacji w jednej z grup w dniach 26-29 listopada. W hali Radomskiego Centrum Sportu zostanie rozegranych sześć spotkań. - Jesteśmy przekonani, że impreza będzie organizacyjnym sukcesem i spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Przy okazji będzie to okazja, by pokazać jak dobre obiekty sportowe mamy w Polsce i cieszę się, że Radom dołącza do grona miast, w których tego typu imprezy mogą się odbywać – mówi prezes zarządu Professional Sports Events Tomasz Cieślik.

W ramach imprezy zostanie przygotowanych wiele atrakcji dla mieszkańców miasta. W ramach specjalnych eventów radomianie będą mogli uczestniczyć w prezentacji trofeum FIVB Klubowych Mistrzostw Świata, spotkać się z gwiazdami siatkówki. Te wszystkie wydarzenia pozwolą poczuć niespotykaną dotąd atmosferę światowego święta siatkówki w Radomiu.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email