Janiszewski i Janek triumfatorami Grand Prix 2018


Zdjęcie do artykułu: Janiszewski i Janek triumfatorami Grand Prix 2018

Niczym u mistrza gatunku, Alfreda Hitchcocka, do ostatniej piłki Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej amatorów ważyły się losy triumfu w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie, dzięki wyższej pozycji w kończącym zmagania turnieju, główne trofeum zgarnęli Janek i Janiszewski.

W ostatnim turnieju, pomimo niezbyt sprzyjającej aury do rywalizacji przystąpiło siedem ekip. Kierownik zawodów, Krzysztof Hajduk podjął decyzję o tym, żeby rozegrać turniej systemem "każdy z każdym". Komplet punktów i zwycięstwo padło łupem Łukasza Grzyba i Karola Ślażyńskiego. Duet Karol Janek i Mariusz Janiszewski był drugi, a Karol Fryszkowski i Piotr Śliwa trzeci. Jak się okazało, o losach triumfu w całym cyklu zdecydował mecz Michała Banka i Konrada Sobola z Miłoszem Gregorczykiem i Michałem Berentem. Zwycięstwo tych ostatnich miało ogromny wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie, dlatego wszyscy uczestnicy rywalizacji w napięciu czekali na jego wynik.


W końcowej klasyfikacji Mariusz Janiszewski i Karol Janek uzbierali w sumie 560 punktów. Drugą lokatę, z takim samym dorobkiem zajęli Michał Bank i Konrad Soból. Najniższy stopień podium zajęli Łukasz Grzyb i Karol Ślażyński. Czwarta lokata dla Miłosza Gregorczyka i Michała Berenta.

Najlepsi, z rąk przedstawiciela organizatora zmagań, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Krzysztofa Hajduka odebrali medale, puchary i vouchery ufundowane przez firmę Leda

 

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email