Oświadczenie MOSiR


Zdjęcie do artykułu: Oświadczenie MOSiR

Z przykrością i zażenowaniem śledzimy doniesienia przedstawicieli Radomiaka w lokalnych mediach, którzy zarzucają brak działań pracownikom naszej spółki przed meczem z Legionovią Legionowo.

 

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy władze klubu - które zgodziły się z naszym zdaniem - że ze względu na przedłużającą się niekorzystną aurę, mecz nie powinien się odbyć. Przeprowadzenie jakichkolwiek prac przy użyciu ciężkiego sprzętu, na tak grząskiej murawie, spowodowałoby jej trwałe, mechaniczne zniszczenie, jeszcze zanim weszliby na nią piłkarze. W ostatnich dniach jednak, władze klubu o 180 stopni zmieniły retorykę, wymuszając wręcz na spółce rozegranie dzisiejszego spotkania. Sugerowane "nakłuwanie", na murawie, która od spodu jest wciąż zmrożona, mija się z celem, a wręcz zaszkodziłaby jej bardziej, niż brak tego procesu.

 

Ze swojej strony, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poczynił wszelkie starania, żeby sympatycy Radomiaka obejrzeli mecz w godnych warunkach. Trybuny stadionu zostały przygotowane, od strony technicznej obiekt jest gotowy na przyjęcie obydwu drużyn. Trzeba uświadomić fanów, że to dzięki staraniom i pracy informatyków spółki uruchomiona i obsługiwana jest sprzedaż karnetów, sprzedaż internetowa oraz biletów w kasach stałych. Także dzięki pracownikom MOSiR-u te wejściówki mogą kupić sympatycy Zielonych.

 

Jak zwykle przygotowujemy obiekt do rozegrania spotkania w jak najlepszych warunkach. Nie zapominamy jednak, że ma on służyć piłkarzom i piłkarkom z Radomia przez cały rok, nie tylko w jednym meczu, a - powtórzmy - rozegranie niedzielnego pojedynku, będzie miało bardzo negatywny wpływ na stan murawy w przyszłości. Na ten argument jednak władze RKS Radomiak Radom w ostatnich dniach były głuche.


Życzymy kibicom, jak i piłkarzom udanej inauguracji wiosennych zmagań na naszym obiekcie!

Grzegorz Janduła,
Prezes Zarządu MOSiR sp. z o.o. w Radomiu
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email