Zbiór pamiątek wciąż się powiększa


Zdjęcie do artykułu: Zbiór pamiątek wciąż się powiększa

Trwa zbiórka pamiątek po najwybitniejszych sportowcach Radomia. Będą one prezentowane w Galerii Radomskiego Sportu, która powstanie w nowo budowanej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga. Właśnie, unikatowe zdjęcia, medale i trofea, przekazała pani Helena Skalska, córka kolarza, Zbigniewa Skalskiego, mistrza województwa kieleckiego z 1931 roku.

 


Grupa zaangażowanych w inicjatywę osób z każdym dniem się powiększa. Zbiór trofeów, które zostaną zaprezentowane wkrótce radomianom wciąż się poszerza, a wystarczy wspomnieć, że wśród nich są pamiątki po piłkarzach, bokserach, kolarzach, kartingowcach, tenisistach czy kulturystach.


Galeria Radomskiego Sportu ma upamiętnić i przybliżyć największe osiągnięcia sportowców, którzy zapisali się w historii miasta i ziemi radomskiej, ale także odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. U progu marca dołączone do niej zostały pamiątki po Zbigniewie Skalskim.

 


W Galerii znajdzie się miejsce dla przedstawicieli każdej dyscypliny. Czekamy na fotografie, medale, puchary, ale także wycinki prasowe i osobiste pamiątki związane z radomskim sportem. Pamiątki związane z radomskim sportem można przekazywać do siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ulicy Narutowicza 9.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email