Kaziki na start! Pobiegniemy już w niedzielę!


Zdjęcie do artykułu: Kaziki na start! Pobiegniemy już w niedzielę!

Jednak miłośnicy biegania święto patrona Radomia uczczą w najbliższą niedzielę (11 marca) podczas tegorocznej edycji Biegu Kazików. Elektroniczne zapisy są prowadzone do środy (7 marca). Tradycyjnie na uczestników czeka dystans 10 km ulicami Radomia. Organizatorzy zachęcają także do udział w Biegu Charytatywnym, który przewiduje dystans 2 km.

 

To będzie już XI Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Radomia. Co roku do rywalizacji staje ponad tysiąc sportowców. Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej edycji, w imprezie podsumowującej święto patrona miasta zostanie pobity rekord frekwencji.

 

Dystans biegu głównego liczy 10 km i zostanie rozegrany w ścisłym centrum Radomia. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała atmosfera. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali kilkanaście biegów z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegów dzieci otrzyma pamiątkową koszulkę.

 

Na chętnych czeka także Bieg Charytatywny na dystansie 2 km, który jest organizowany wraz z Fundacją im. Agaty Bornikowskiej. W tym roku dochód z biegu zostanie przeznaczony na rehabilitację Julii, która doznała złamania kręgosłupa z częściowym urazem rdzenia kręgowego podczas jazdy konnej. Dziewczynka złamała kręgosłup z częściowym urazem rdzenia kręgowego. Mimo natychmiastowej operacji pozostał niedowład dolnej części ciała. Nastolatka ma szansę na powrót do zdrowia i samodzielnego chodzenia, ale potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji.

 

Regulamin imprezy oraz informacje na temat biegu są dostępne pod adresem www.radombiega.pl. Zgłoszenia do biegu są przyjmowana pod adresem https://online.datasport.pl/zapisy/portal/form/?zawody=3594 do 7 marca lub w biurze zawodów w dniach 10-11 marca.

 

Termin i miejsce zawodów:

• 11 marca 2018 r. (niedziela), od godz. 11:00 – centrum miasta Radomia

• Biuro zawodów Biegu Kazików i Biegu Charytatywnego: sobota od godz. 18:00 VI LO im. J. Kochanowskiego ul. Kilińskiego 30 oraz niedziela od godz. 9:00 – 13:00

• Biuro dzieci: w dniu startu od godz. 9:00 budynek UM ul. Żeromskiego 53

 

Trasa biegu:

• Bieg Kazików: dystans 10 km, nawierzchnia asfalt i kostka, ulicami w centrum miasta, start i meta na ul. Żeromskiego (przed budynkiem Urzędu Miejskiego).

• Bieg Charytatywny oraz Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych: dystans 2 km, nawierzchnia asfalt i kostka, ulicami w centrum miasta, start i meta na ul. Żeromskiego (przed budynkiem UM).

• Biegi Dzieci „Lekkoatletyka dla każdego!”: dystanse od 100 do 1000 m, na ulicy Żeromskiego.

 

Trasa BIEGU GŁÓWNEGO
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email