Najlepsi tancerze wystąpili w Radomiu


Zdjęcie do artykułu: Najlepsi tancerze wystąpili w Radomiu

Czołowi europejscy tancerze opanowali w weekend halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, gdzie odbył się Freedom Dance Cup Festival.
 
Pierwszego dnia zawody były rozgrywane w formule Pucharu Europy WDC Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Medale przyznano w kilku kategoriach wiekowych. W najbardziej prestiżowej, kategorii open,w tańcach standardowych zwyciężyli Michał Le i Sandra Jabłońska z Warszawy. Za nimi byli: Maja Kopacz i Michał Kadłubowski z Rzeszowa oraz Agnieszka Ostródka i Krzysztof Myka z Zamościa. W tańcach latynoamerykańskich nie miała sobie równych najlepsza para świata Ferdinando Iannaccone i Yulia Musikhina ze Stanów Zjednoczonych. Kolejne miejsca zajęli: Anna Kaplii i Ernest Jeleń z Lublina oraz Klaudia Gałek i Michał Gałek z Warszawy.
 
Wniedzielę polskie pary rywalizowały w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Radom 2017. 
 

Radom był gospodarzem zmagań znakomitych tancerzy już po raz drugi. Od początku jego nazwa odwołuje się do idei wolności i nawiązuje do protestu robotniczego w czerwcu 1976 roku. W tym roku udział w dwudniowych zawodach wzięło ponad 600 tancerzy z 12 krajów.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email