Gwiazdy sportu wystąpiły na naszym obiekcie


Zdjęcie do artykułu: Gwiazdy sportu wystąpiły na naszym obiekcie

Medaliści najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych wzięli udział w Mityngu Gwiazd, który odbył się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Licznie zgromadzeni sympatycy Królowej Sportu mogli zobaczyć występy m.in. Kamili Lićwinko, Joanny Jóźwik, Sofii Ennaoui, Piotra Małachowskiego, Konrada Bukowieckiego, Adama Kszczota, czy Michała Haratyka.


– Od kiedy powstał nowy stadion MOSiR-u marzyła mi się taka lekkoatletyczna impreza. Bardzo się cieszę, że mieliśmy wreszcie okazję zobaczyć w Radomiu wielkie gwiazdy tej pięknej dyscypliny sportu – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Najbardziej utytułowani uczestnicy radomskiego mityngu nie zawiedli. W biegu na 400 metrów kobiet wygrała Justyna Święty, a na 800 metrów - Joanna Jóźwik, która wyprzedziła Sofię Ennaoui. Wśród mężczyzn na dystansie 800 metrów zwyciężył Adam Kszczot. Konkurs pchnięcia kulą wygrał Michał Haratyk, który stoczył zaciętą walkę z Konradem Bukowieckim, a w rzucie dyskiem równych sobie nie miał dwukrotny wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski.


– Dziękuję publiczności za stworzenie wspaniałej atmosfery. Mam nadzieję, za rok zobaczymy się na drugim mityngu gwiazd w Radomiu - powiedział po swoim występie.

Wielkich emocji radomskim kibicom dostarczyła Kamila Lićwinko, która po wygraniu konkursu skoku wzwyż z wynikiem 196 zaatakowała rekord Polski. Trzykrotna próba pokonania wysokości 200 centymetrów zakończyła się wprawdzie niepowodzenie, ale uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zebrała wielkie brawa od publiczności. – To fajny obiekt i bardzo chciałam pobić tu rekord. Tym razem się nie udało, ale mam nadzieję, że to nie ostatni mój występ w Radomiu - powiedziała Kamila Lićwinko.

W mityngu wzięli udział zawodnicy z całej Polski, w tym także czołowi lekkoatleci radomskich klubów. W biegu na 400 metrów przez płotki drugie miejsce zajął Jakub Smoliński, a w skoku wzwyż na drugiej pozycji uplasowała się Aneta Rydz.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email