Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd już w niedzielę!


Zdjęcie do artykułu: Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd już w niedzielę!

W niedzielę, 4 czerwca, Radom stanie się lekkoatletyczną stolicą Polski. Podczas Mityngu Gwiazd, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpią medaliści mistrzostw Świata i Europy, z dwukrotnym srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich, Piotrem Małachowskim na czele.

Zdjęcie do artykułu: Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd

Tylu gwiazd dyscypliny obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jeszcze nie gościł. Poza Piotrem Małachowskim na arenie sportowej wystąpią:
- sprinterka Ewa Swoboda (mistrzyni Europy juniorów w biegu na 100 m z 2015 roku, brązowa medalistka seniorów w biegu na 60 m Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku),
- specjalizująca się w skoku wzwyż Kamila Lićwinko - m.in. triumfatorka Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, halowa mistrzyni świata z 2014 roku, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro
- rywalizująca w biegach na średnich dystansach, brązowa medalistka ME z 2014 roku w biegu na 800 m, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - Joanna Jóźwik.
- Sofia Ennaoui - którą można zobaczyć na średnich i długich dystansach. W Rio de Janeiro wystąpiła w finale biegu na 1500 metrów. Później zdobyła tytuł mistrzyni Europy w biegach przełajowych wśród młodzieżowców, a w tegorocznych, Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie wywalczyła brązowy "krążek" na 1500 m.
- urodzony w Opocznie średniodystansowiec, Adam Kszczot, medalista mistrzostw świata, mistrz Europy, półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro.
- Konrad Bukowiecki tegoroczny halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą

Impreza odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. Startujemy o godz. 16.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email