Przybywa stacji roweru miejskiego


Zdjęcie do artykułu: Przybywa stacji roweru miejskiego

E. Leclerc to pierwsza radomska firma, która włączyła się w rozbudowę systemu roweru miejskiego. Sfinansowała zakup nowej stacji oraz dziesięciu rowerów, które już są do dyspozycji radomian. – To pokazuje, że radomscy przedsiębiorcy chcą wspólnie z władzami Radomia zmieniać miasto. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami uda się nam doprowadzić do poprawy jakości życia mieszkańców – mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski, dziękując właścicielom firmy za ufundowanie kolejnej stacji Radomskiego Roweru Miejskiego. Przypomniał jednocześnie, że jest to system otwarty, do którego mogą dołączać kolejne firmy.

Współwłaścicielka firmy Angelique Renard-Chardin przypomniała, że E. Leclerc od dawna wspiera sport i angażuje się w przedsięwzięcia promujące aktywny tryb życia. – Od razu pozytywnie odpowiedzieliśmy na propozycję miasta. Uważam, że rower miejski to fantastyczna rzecz dla osób w różnym wieku. To możliwość oderwania się od telewizora, wyjścia z domu i pojechania w dowolne miejsce. Mam nadzieję, że z czasem firm, które będą miały w swoim sąsiedztwie stację roweru miejskiego będzie przybywało - podkreśliła.

 

Obecnie Radomski Rower Miejski to 26 samoobsługowych wypożyczalni i 265 rowerów. Stacja przy Leclercu działa na identycznych zasadach, jak wszystkie pozostałe.

Od początku funkcjonowania systemu, czyli od 1 kwietnia, rowery były wypożyczane już ponad 28 tysięcy razy.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email