Siatkarze i piłkarze zagrają charytatywnie


Zdjęcie do artykułu: Siatkarze i piłkarze zagrają charytatywnie

Siatkarze Cerradu Czarnych oraz piłkarze Radomiaka wezmą udział w charytatywnej akcji na rzecz młodego radomianina Kamila Wurmańskiego, który od 2015 roku zmaga się z chorobą i wymaga rehabilitacji.

 

W poniedziałek, 13 lutego, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawodnicy obu drużyn zmierzą się w dyscyplinach, które na co dzień uprawiają. Rozegrany zostanie też mecz oldbojów. Dodatkowo odbędzie się licytacja okolicznościowych koszulek obu klubów. Widowisko poprowadzi Marek Magiera, znany dziennikarz stacji Polsat Sport. - W obu klubach nie było najmniejszych wątpliwości, że ta impreza powinna się odbyć. Liczymy, że dobrzy ludzie przyjdą i zechcą wesprzeć szczytny cel. My zapewniamy, że emocji nie zabraknie – mówi prezes Cerradu Czarnych Mariusz Szyszko. – Nasze kluby łączy wieloletnia tradycja. Obie drużyny mają w większości tych samych kibiców. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli w takim meczu wystąpić – dodaje prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski. Zawodnicy Cerradu Czarnych i Radomiaka nie kryją, że bardzo chętnie włączają się w charytatywną akcję. Wojciech Żaliński i Piotr Banasiak zapowiadają, że oprócz sportowej rywalizacji na parkiecie na pewno będzie dużo dobrej zabawy.

 

Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. – Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Radom to miasto pozytywnych, sportowych emocji. Cieszę się, że te emocje możemy wykorzystywać nie tylko do promocji naszego miasta, ale także do tego, by pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Bez względu na to jakimi wynikami zakończą się mecze z udziałem siatkarzy i piłkarzy, to zwycięzcą na pewno będzie Kamil Wurmański, dla którego będą zbierane pieniądze – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

 

Impreza organizowana pod hasłem „Siła w tradycji” odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego w hali MOSiR przy ul. Narutowicza. Początek o godz. 17.00. Wstęp dla widzów jest wolny. Podczas dwugodzinnych zmagań sportowców odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc dla Kamila Wurmańskiego, który po wybudzeniu ze śpiączki wymaga długotrwałej rehabilitacji.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email