Jubileuszowa edycja Biegu Kazików w Radomiu


Zdjęcie do artykułu: Jubileuszowa edycja Biegu Kazików w Radomiu

Już po raz dziesiąty, w pierwszą niedzielę marca, na radomskich ulicach rozegrany zostanie Bieg Kazików. Tradycyjnie trasa biegu, których współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, prowadzić będzie przez ścisłe centrum miasta, a start i meta zlokalizowane zostaną na miejskim deptaku, przed Urzędem Miejskim.

 

Dotychczas, organizatorzy, UKS Technik Radom i Urząd Miejski w Radomiu, przyjęli blisko pół tysiąca zgłoszeń. - Wierzymy, że wzorem ubiegłych lat, na radomskich ulicach rywalizować będzie ponad tysiąc osób - podkreśla Artur Błasiński, dyrektor biegu. 

 

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów. Trasa, to pętla o długości 5 km, którą uczestnicy pokonują dwukrotnie. Prowadzi przez centrum Radomia, ulicami, Żeromskiego, Podwalną, Rynkiem, Reja, Struga, przez plac Jagielloński, Stańczyka, Niedziałkowskiego, Słowackiego oraz przez Park Kościuszki. Przed biegiem głównym rozegrane zostaną biegi towarzyszące. Zmagania rozpoczną się od biegów dzieci.

 

Następnie rozegrana zostanie Charytatywna Trójka. - Dochód z biegu trafi do radomskiego sportowca, który wymaga wsparcia. O szczegółach poinformujemy wkrótce – zdradza Błasiński. Przewidziano nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych. Na nagrody mogą również liczyć najlepsza Kazimiera i Kazimierz oraz najlepsza radomianka i radomianin. Dla tych ostatnich nagrody ufundował Dixi Car radomski dealer marek Opel i Mitsubishi, który zapewni również pojazdy do prowadzenia biegu. - Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego nie zabraknie służb medycznych, funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej, a impreza będzie ubezpieczona przez wiodące towarzystwo ubezpieczeniowe – podkreśla Błasiński.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email