Umowa z Nextbike Polska podpisana!


Zdjęcie do artykułu: Umowa z Nextbike Polska podpisana!

Na mocy podpisanej 18 stycznia umowy, samoobsługowy system Radomski Rower Miejski zostanie wdrożony, a następnie zarządzany w latach 2017-2019 przez firmę Nextbike Polska. Sieć wypożyczalni, obejmująca 25 stacji, 250 rowerów, a także tandemy i rowery cargo, wystartuje na początku kwietnia.


Trzyletnia umowa z Nextbike Polska, największym operatorem samoobsługowych systemów rowerowych (firma obsługuje m.in. warszawskie Veturilo, Łódzki Rower Publiczny i Wrocławski Rower Miejski) została podpisana dziś w obecności prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego, przez Grzegorza Jandułę, prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sp. z o.o. w Radomiu oraz Tomasza Wojtkiewicza, prezesa Nextbike.

 

– W konsultacjach społecznych radomianie jednoznacznie powiedzieli, że chcą roweru miejskiego. Już podczas testów widzieliśmy bardzo duże zainteresowanie tą formą transportu. To rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w całej Europie i jestem przekonany, że również w naszym mieście wpłynie na jakość życia mieszkańców. Mam tu na myśli zarówno wygodę jaką ten system zapewnia wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze, jak i względy ekologiczne. Jednocześnie zapewniam, że cały czas mamy na uwadze również rozwój infrastruktury zapewniającej rowerzystom maksimum bezpieczeństwa – mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Operator będzie miał za zadanie wdrożenie systemu, a następnie jego kompleksową obsługę w latach 2017-2019. Radomski Rower Miejski obejmie 25 lokalizacji i 250 jednośladów oraz tandemy i rowery o charakterze familijnym i bagażowym. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku kwietnia do końca października - w okresie trwania umowy. Inauguracja sieci wypożyczalni nastąpi na początku kwietnia. - Jesteśmy dumni, że Radom dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. To już szesnaste miasto w Polsce, a równocześnie drugie największe na Mazowszu, w którym będzie można wypożyczać nasze rowery –mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – W całym kraju z naszych systemów korzysta blisko milion osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Radomskiego Roweru Miejskiego – dodaje. 

Jak informuje Nextbike Polska, w obrębie jego systemów rowerów miejskich już teraz zarejestrowanych jest ponad 3 600 mieszkańców Radomia. Warto przypomnieć, że wszystkie sieci wypożyczalni operatora są kompatybilne. To oznacza, że użytkownik zarejestrowany w Radomiu będzie mógł bez zbędnych formalności korzystać z rowerów publicznych w innych miastach – i na odwrót.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email