Wniosek o pozwolenie na budowę stadionu złożony


Zdjęcie do artykułu: Wniosek o pozwolenie na budowę stadionu złożony

Do Urzędu Miejskiego trafił wniosek o wydanie pozwolenia na budowę kolejnej części Radomskiego Centrum Sportu, czyli stadionu piłkarskiego. Złożył go główny wykonawca obiektów powstających w ramach Radomskiego Centrum Sportu.

 

Projekt budowlany stadionu przy ul. Struga został dostarczony do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod koniec listopada. Po uwzględnieniu kilku uwag ze strony MOSiR-u, firma ROSA-BUD S.A. przygotowała wniosek o pozwolenie na budowę, które zostało dzisiaj złożone do Urzędu Miejskiego. Zgodnie z prawem budowlanym, magistrat ma 65 dni na wydanie pozwolenia.

 

- Złożenie wniosku to kolejny krok na drodze do powstania nowego obiektu spełniającego wymogi ekstraklasy. Stadion jest ważnym elementem sportowego kompleksu przy ul. Struga, dlatego zrobimy wszystko, żeby pozwolenie zostało wydane w jak najkrótszym czasie. Prace związane z budową stadionu ruszą na wiosnę - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 

Stadion piłkarski ma spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne (Ekstraklasa SA, PZPN, UEFA – III kategoria). Do lipca 2018 roku zakończony będzie pierwszy etap inwestycji. Gotowy ma być wówczas budynek główny wraz z kompleksowo zadaszoną trybuną główną. Na tej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencji prasowych, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata. W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej.

 

Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie. W I etapie ma być to 1600 luksów z możliwością rozbudowy do 2000 luksów w II etapie.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email