Nextbike Polska wdroży system rowerów miejskich w Radomiu


Zdjęcie do artykułu: Nextbike Polska wdroży system rowerów miejskich w Radomiu

Firma NEXTBIKE POLSKA złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przetargu na wdrożenie i realizację systemu Radomskiego Roweru Miejskiego.

 

Przypomnijmy, że na ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przetarg oferty złożyło trzy firmy. Po ich przeanalizowaniu za najkorzystniejszą uznano tę, złożoną przez firmę NEXTBIKE POLSKA. Zaproponowała ona cenę blisko 3,1 mln zł, udzieliła gwarancji jakości na okres sześciu lat, zaoferowała również dodatkowe pięć stacji (w ramach zamówienia powstanie więc 25 stacji, a na każdej z nich znajdzie się minimum 10 rowerów).

 

- Chcemy, aby Radom był miastem nowoczesnym i przyjaznym. Temu właśnie ma służyć wdrożenie systemu rowerów miejskich. Rower staje się coraz popularniejszym środkiem komunikacji,  nie tylko na zachodzie Europy, ale także w Polsce. Teraz także my dołączymy do grona miast, które korzystają z systemu rowerów publicznych – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

 

Umowa z firmą Nextbike zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

Przypomnijmy, że testy roweru miejskiego oraz konsultacje społeczne, których wyniki jednoznacznie pokazały, że większość radomian jest za stworzeniem takiego systemu w naszym mieście, zostały przeprowadzone w zeszłym roku.

 

System umożliwi wypożyczenie i zwrot roweru w dowolnej stacji przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w całym okresie funkcjonowania systemu. Wykonawca poniesie koszty wypożyczenia roweru przez klientów systemu przez pierwsze 20 minut od chwili wypożyczenia roweru ze stacji rowerowej do chwili zwrotu na dowolną stację rowerową. Wykonawca będzie miał m.in. obowiązek prowadzenia Biura Obsługi Klienta oraz systemu informacji elektronicznej i telefonicznej. Zapewni również wsparcie techniczne dla użytkowników systemu.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email