Profilaktyczny projekt podsumowany


Zdjęcie do artykułu: Profilaktyczny projekt podsumowany

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu zakończono kampanię profilaktyczną „Narkotyki, dopalacze-ulegniesz, przepadniesz" realizowaną w czasie mijającego roku. W działania włączył się również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

 

Organizatorami kampanii byli mazowiecka Policja oraz Urząd Miasta Radom. Przygotowany program obejmował szereg działań, akcji i spotkań przeprowadzonych z młodzieżą i dorosłymi a realizowany był w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Policjantów w tych działaniach wsparło szereg instytucji i osób - ekspertów, którzy spotykali się młodzieżą.

 

W tym okresie przygotowano szereg akcji profilaktycznych, których podstawowym celem było uświadomienie zarówno młodzieży jak i dorosłym – rodzicom, nauczycielom opiekunom – ogromnych zagrożeń jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju środki odurzające. Podczas akcji dwukrotnie przeprowadzone zostały warsztaty plenerowe w Muzeum Wsi Radomskiej z udziałem udziałem młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło w nich łącznie 1055 uczniów. Zorganizowano dwa konkursy: opracowanie projektu komiksu dot. szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy przez młodzież. Tu wpłynęło 116 prac, z których nagrodzono trzy. Kolejny konkurs, to przygotowanie autorskiego spotu filmowego nawiązującego do zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Zgłoszono na niego 56 prac.

 

Kolejnym wydarzeniem w ramach akcji było rozegranie meczu edukacyjno-sportowego uczniowie kontra koszykarze Rosy Radom, Radomiaka Radom i Cerradu Radom. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email