Poznaliśmy ostateczną koncepcję stadionu piłkarskiego przy ul. Struga (na zdjęciu powyżej). Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział, że władze Radomia postarają się, aby jesienią 2018 roku piłkarze zagrali na stadionie z dwiema trybunami na łącznie 8,5 tysiąca miejsc. 


Koncepcja stadionu piłkarskiego prezentuje finalny wygląd obiektu, który spełniać ma krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne (Ekstraklasa SA, PZPN, UEFA – III kategoria). Do lipca 2018 roku zakończony będzie pierwszy etap inwestycji. Gotowy ma być wówczas budynek główny wraz z trybuną główną. Będzie ona kompleksowo zadaszona. Kibice będą mieli do dyspozycji 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Na tej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencji prasowych, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata. 

W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniejszą niż 2 tysiące. – Chcemy jednak, aby inwestycja była kompletna, dlatego naszym celem jest, aby druga trybuna została wybudowana w całości. Ma ona mieć 5 tysięcy miejsc siedzących i ma być w pełni zadaszona. Wiele jednak zależy od tego, czy wykonawca inwestycji zrealizuje to zadanie za kwotę, którą miasto może na nie przeznaczyć. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby piłkarze w 2018 roku zagrali na stadionie z dwiema kompleksowo wykończonymi trybunami. Rozwój radomskiego futbolu jest dla mnie bardzo ważny, a nowy stadion to nowa jakość dla radomskiego sportu – mówił prezydent Radosław Witkowski. 

Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie. W I etapie ma być to 1600 luksów z możliwością rozbudowy do 2000 luksów w II etapie. Ważną informacją jest także ta, że stadion jest zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą widoczność z każdego miejsca na trybunach.

 

Wykonawca, po zaakceptowaniu koncepcji, w ramach zamówienia ma wykonać dokumentację projektową. Ma na to dwa miesiące. Następnie musi uzyskać pozwolenie na budowę w i może rozpocząć działania. 

 

U progu 2015 roku prezydent Radosław Witkowski ogłosił, że w skład Radomskiego Centrum Sportu, obok hali sportowo-widowiskowej i kompleksu tenisowego, wejdzie także nowy stadion przy ulicy Struga. Prace przy jego budowie prowadzone będą równolegle z działaniami na placu budowy hali widowiskowo-sportowej. Warto przypomnieć, że to właśnie na terenie byłego stadionu Radomiaka w maju ruszyła budowa głównego punktu Radomskiego Centrum Sportu. Wykonawcą RCS jest konsorcjum firm ROSA-BUD S.A w partnerstwie z krakowską spółką MAXTO, które złożyły najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę hali sportowo-widowiskowej oraz nowego stadionu przy ulicy Struga gwarantując realizację zamówienia za niespełna 110 mln złotych.