Roztańczona hala MOSiR-u


Zdjęcie do artykułu: Roztańczona hala MOSiR-u

To był niezapomniany weekend dla pasjonatów tańca w Radomiu. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji blisko 200 par rywalizowało w turnieju Freedom Dance Cup - Radom 2016

 

Do rywalizacji przystąpiło ok. dwustu par z całego świata. Obok Polaków, na parkiecie podziwiać można było reprezentantów Niemiec, Norwegii, Anglii czy Chin. Z pewnością, była to jedna z najważniejszych światowych imprez dla tancerzy i od początku towarzyszyła jej podniosła atmosfera. Od sobotniego przedpołudnia, gdy parkiet opanowali młodzi artyści stylu hip hop, do późnych godzin nocnych w niedzielę, gdy rywalizację kończyli uczestnicy zmagań w tańcach latynoamerykańskich, obiekt przy Narutowicza wypełniały rytmy samby, rumby i walca.

 

Radom najliczniejszą reprezentację miał w kategorii hip hop, gdzie zmagania toczyły się o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. Wystąpiło w niej kilkudziesięciu członków lokalnej szkoły RockStep. Wieczorne gale tymczasem wyłoniły najlepszych zawodników w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich, a ich popisy oeniali m.in. Anna Głogowska i Augustin Egurrola.

 

Najliczniejsza grupa radomian wystąpiła w rywalizacji hip-hopowców
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email