Piknik NGO na Borkach


Zdjęcie do artykułu: Piknik NGO na Borkach

Władze miasta, przedstawiciele radomskich organizacji pozarządowych oraz wolontariusze spotkali nad zalewem na Borkach na siódmym już pikniku NGO. Tradycyjnie była to okazja do wspólnej zabawy i integracji społeczników.

 

Piknik rozpoczął mecz plażowej piłki ręcznej, w którym drużyna wystawiona przez organizacje pozarządowe okazała się minimalnie lepsza od reprezentacji radomskiego samorządu. Wynik nie był jednak najważniejszy. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach skierowanych zarówno do przedstawicieli poszczególnych fundacji i stowarzyszeń, jak i ich podopiecznych. – Dzisiejsze spotkanie to okazja, by w podsumować kolejny rok pracy organizacji pozarządowych i podziękować im za to wszystko, co robią dla mieszkańców naszego miasta. Przedstawiciele trzeciego sektora to ludzie pomysłowi, kreatywni i potrafiący rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy – mówił prezydent Radosław Witkowski.

 

W Radomiu działa obecnie ponad 600 organizacji pozarządowych. Zajmują się one m.in. pomocą osobom ubogim, chorym i niepełnosprawnym. Działają też na rzecz rozwoju sportu, ochrony środowiska i kultury. – Organizacje pozarządowe są naszą perełką. Promują Radom nie tylko w województwie mazowieckim, ale w całym kraju. Swoją pracą budują bardzo pozytywy wizerunek naszego miasta i są dobrym przykładem dla innych – ocenia dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email