Rekord Polski w Aquaparku Neptun !


Zdjęcie do artykułu: Rekord Polski w Aquaparku Neptun !

W sobotę 24.10.2015 w Aquaparku Neptun odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA RADOMIA W PŁYWANIU. Radomska pływalnia okazała się szczęśliwa dla zawodniczki Aleksandry Knop UKS 190 Łódź, która pobiła dwa rekordy Polski (Serdecznie gratulujemy ), co świadczy o randze zawodów. Organizatorem był radomski klub pływacki MKS Wodnik przy finansowym wsparciu Gminy Miasta Radomia.


Zawody skupiły 319 pływaków z Radomia, Łodzi, Międzyrzecza Podlaskiego, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piaseczna, Warszawy, Grójca, Kozienic, Staszowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Dębicy, Legionowa , Świdnika oraz Połańca łącznie 20 klubów pływackich. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych 11 lat i młodsi , 12 , 13 , 14 i 15 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców. W pierwszym bloku zawodnicy rywalizowali w konkurencjach : 50 m stylem dowolnym 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem grzbietowym ,100 m stylem klasycznym, 200 m stylem dowolnym oraz w sztafecie stylem zmiennym . W drugim bloku rywalizacja odbywała się na dystansach 100 m stylem grzbietowym , 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz sztafeta 4 x 50 stylem dowolnym. Laureatów zawodów dekorowali Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Radomia Mateusz Tyczyński, Prezes MOSiR Grzegorz Janduła , Dyrektor MOSiR Robert Dębicki , Dyrektor PSP 4 Aurelia Michałowska , Dyrektor PSP 3 Iwona Stępień , Dyrektor PG 10 Mirosława Ruta, Dyrektor PSP 1 Bogusz Florczak.
Nasz radomski Wodnik wystawił do rywalizacji 101 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych, na szczególne gratulacje zasługują najmłodsi adepci pływania z radomskich szkół podstawowych Nr 1 , 3 , 4 w których trenerzy Wodnika Marcin Fokt , Edyta Górka ,Krzysztof Krzysztoszek , Roman Hebda oraz Marcin Cieślik trenują dzieci w klasach sportowych o profilu „pływanie”
Medaliści Wodnika Radom z dzisiejszych zawodów
Złoty 2. Mężczyzn, 50m dowolny 12 lat WĘGLIŃSKI, Błażej 03 28.28
17. Mężczyzn, 100m dowolny 15 lat i starsi FEDOROWICZ, Jakub 97 54.34
6. Mężczyzn, 200m grzbietowy 14 lat BIERNAT, Kacper 01 2:30.81
8. Mężczyzn, 100m klasyczny 14 lat GĘBCZYK, Łukasz 01 1:06.92
8. Mężczyzn, 100m klasyczny 12 lat WĘGLIŃSKI, Błażej 03 1:20.22
19. Mężczyzn, 200m klasyczny 14 lat GĘBCZYK, Łukasz 01 2:25.31
21. Mężczyzn, 50m motylkowy 15 lat i starsi FEDOROWICZ, Jakub 97 26.32
4. Mężczyzn, 100m motylkowy 15 lat i starsi FEDOROWICZ, Jakub 97 58.47
15. Mężczyzn, 200m zmienny 14 lat KASPRZAK, Mateusz 01 2:25.75
22. Wszystkie, 4 x 50m dowolny Open Mks Wodnik Radom 1 1:43.42
11. Wszystkie, 4 x 50m zmienny Open Mks Wodnik Radom 1 1:52.30
1. Kobiet, 50m dowolny 15 lat i starsi WIETRZYNSKA, Renata 99 27.89
1. Kobiet, 50m dowolny 14 lat RABINIAK, Zuzanna 01 28.87
16. Kobiet, 100m dowolny 14 lat RABINIAK, Zuzanna 01 1:02.18
7. Kobiet, 100m klasyczny 12 lat ZYCH, Natalia 03 1:22.47
18. Kobiet, 200m klasyczny 14 lat RABINIAK, Zuzanna 01 2:47.76
18. Kobiet, 200m klasyczny 12 lat ZYCH, Natalia 03 2:51.09
20. Kobiet, 50m motylkowy 15 lat i starsi WIETRZYNSKA, Renata 99 30.12
3. Kobiet, 100m motylkowy 13 lat BEDNARCZYK, Aleksandra 02 1:14.29
Srebrny 2. Mężczyzn, 50m dowolny 14 lat GĘBCZYK, Łukasz 01 26.25
17. Mężczyzn, 100m dowolny 14 lat WARMIAK, Tymoteusz 01 57.69
17. Mężczyzn, 100m dowolny 12 lat WĘGLIŃSKI, Błażej 03 1:01.49
10. Mężczyzn, 200m dowolny 14 lat WARMIAK, Tymoteusz 01 2:05.36
13. Mężczyzn, 100m grzbietowy 15 lat i starsi KARNIK, Eryk 00 1:01.68
13. Mężczyzn, 100m grzbietowy 14 lat BIERNAT, Kacper 01 1:08.23
13. Mężczyzn, 100m grzbietowy 12 lat PIERZCHAŁA, Adam 03 1:17.56
6. Mężczyzn, 200m grzbietowy 15 lat i starsi KARNIK, Eryk 00 2:12.37
15. Mężczyzn, 200m zmienny 12 lat PACOCHA, Jakub 03 2:56.30
1. Kobiet, 50m dowolny 13 lat KUCHARSKA, Dagmara 02 30.46
16. Kobiet, 100m dowolny 15 lat i starsi WIETRZYNSKA, Renata 99 1:01.33
12. Kobiet, 100m grzbietowy 13 lat KUCHARSKA, Dagmara 02 1:17.36
7. Kobiet, 100m klasyczny 14 lat RABINIAK, Zuzanna 01 1:16.12
20. Kobiet, 50m motylkowy 13 lat BEDNARCZYK, Aleksandra 02 32.93
14. Kobiet, 200m zmienny 13 lat BEDNARCZYK, Aleksandra 02 2:42.51
Brązowy 8. Mężczyzn, 100m klasyczny 14 lat SZPAK, Kacper 01 1:18.49
19. Mężczyzn, 200m klasyczny 14 lat SZPAK, Kacper 01 2:48.37
19. Mężczyzn, 200m klasyczny 12 lat KWAPISIEWICZ, Konrad 03 3:15.62
21. Mężczyzn, 50m motylkowy 14 lat GĘBCZYK, Łukasz 01 28.61
21. Mężczyzn, 50m motylkowy 12 lat WĘGLIŃSKI, Błażej 03 32.67
15. Mężczyzn, 200m zmienny 12 lat PIERZCHAŁA, Adam 03 2:57.16
5. Kobiet, 200m grzbietowy 13 lat KUCHARSKA, Dagmara 02 2:48.32
7. Kobiet, 100m klasyczny 12 lat FABISZEWSKA, Katarzyna 03 1:25.46
18. Kobiet, 200m klasyczny 12 lat FABISZEWSKA, Katarzyna 03 3:04.55
20. Kobiet, 50m motylkowy 11 lat i młodsi WALCZAK, Ramona 04 39.69
3. Kobiet, 100m motylkowy 12 lat ZYCH, Natalia 03 1:15.17
3. Kobiet, 100m motylkowy 11 lat i młodsi WALCZAK, Ramona 04 1:37.56
14. Kobiet, 200m zmienny 12 lat ZYCH, Natalia 03 2:41.76
Szczegółowe wyniki na www.omegatiming.pl




Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email