Tropikalne Grand Prix Radomia na plaży


Zdjęcie do artykułu: Tropikalne Grand Prix Radomia na plaży

Reprezentanci Polski, siatkarze z PlusLigi, zawodnicy zaprawieni w rywalizacji na piasku – nic dziwnego, że kolejny turniej z cyklu Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej stał na wyjątkowo wysokim poziomie. Z rywalizacji tej, toczonej w iście afrykańskich warunkach klimatycznych, zwycięsko wyszła para Jakub Bucki, Michał Koryciński, wyprzedzając duet Łukasz Cudziło, Adrian Staszewski.

Atrakcyjna formuła tegorocznych rozgrywek przyciąga na radomskie Borki bardzo znanych siatkarzy. Tym razem zjawili się m.in. reprezentant Polski, atakujący Cerrad Czarnych Radom - Bartłomiej Bołądź, był gracz Czarnych, a ostatnio Slavii Svidnik na Słowacji Jakub Bucki, reprezentujący barwy ekstraklasowego Effectora Kielce Adrian Staszewski, czy doskonale znani już z plażowych zmagań: Michał Koryciński, Dominik Wanat, Jakub Michalski, Michał Korycki.
Tropikalny upał dawał się rzecz jasna we znaki siatkarzom, ale emocji i wspomnianego, wysokiego poziomu nie brakowało. Rywalizacja w systemie brazylijskim, czyli do dwóch przegranych, dała ostateczne zwycięstwo parze Jakub Bucki, Michał Koryciński. Duet ten pokonał w półfinale Bartłomieja Bołądzia i Dominika Wanata 2:1, a w finale Łukasza Cudziło i Adriana Staszewskiego. W rywalizacji o trzecie miejsce na podium lepszy okazał się team Bołądź, Wanat.

- Każda wygrana bardzo cieszy, ta odniesiona w Radomiu szczególnie, zwłaszcza że rywale byli bardzo wymagający – nie ukrywał satysfakcji Jakub Bucki.

GAS
Foto: ALEKSANDRA KRZEMIŃSKA
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email