Remont Boiska ze sztuczną nawierzchnią !


Zdjęcie do artykułu: Remont Boiska ze sztuczną nawierzchnią !

Doczekaliśmy się!  

Boisko ze sztuczną nawierzchnia przy ulicy Chałubińskiego zostało oddane do użytku w czerwcu 2006 roku, jako pierwsze tego typu w Radomiu. Przez ten czas, codziennie, od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych jest mocno eksploatowane. Właśnie to spowodowało szybsze zużycie nawierzchni. Dzięki dwuletnim staraniom Zarządu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Sportu w wysokości 50% z funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1 mln 139 tyś. złotych. Już został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie remontu. Zakres robót składających się na przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: wykonanie poszerzeń boiska z nową podbudową i odwodnieniem oraz placu rozgrzewkowego wymianę nawierzchni z trawy syntetycznej, regulacja i zabezpieczenie skarp od strony zachodniej, przebudowa ogrodzenia i placu przy wejściu głównym, przebudowa wejścia od strony Zespołu Szkół Budowlanych. Oczywiście będziemy Was informować na bieżąco z postępu w pracach.

Zarząd MOSiR sp. z o.o. mimo wcześniejszych niepowodzeń związanych z przyznawaniem środków ministerialnych, nie poddaje się i dalej ubiega się o pieniądze na budowę hali widowiskowo - sportowej.

 

Z ciekawostek wartych przypomnienia…

Obecnie:

Sztuczna nawierzchnia: LIMONTA Sport - Włochy

Wymiary boiska: 64m x 100m

Trybuny: 300 miejsc / trybuna przenośna

 

 

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email