Udana majówka na obiektach MOSiR


Zdjęcie do artykułu: Udana majówka na obiektach MOSiR

To już tradycja, że majowy weekend młodzi piłkarze w naszym regionie spędzają na wspaniałej rywalizacji. Nie inaczej było tym razem. Kilkanaście ekip, w pięknej aurze, toczyło zażartą rywalizację, a w sumie strzelili blisko 200 bramek.


Od samego rana w poniedziałek, 2 maja, na obiektach MOSiR-u rozgrywana była Mazowiecka Futbolowa Majówka z legendami 2022. Osiem młodzieżowych drużyn grało na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrane zostało aż 28 pojedynków, w których popularyzowane były zasady Fair Play oraz uczczone legendy lokalnego futbolu.


Najmłodsi przy okazji rywalizacji, która doczekała się już swojej tradycyjnej nazwy czyli „Mazowiecka Futbolowa Majówka z legendami”, mają możliwość poznać m.in. takie żywe legendy futbolu, jak Robert Lewandowski czy Leandro Rossi. Z nimi też związane były tematyczne nagrody dla każdego z uczestników zmagań. Co ciekawe, a wybrzmiało to w trakcie rywalizacji, dla wielu z młodych futbolistów wzorami do naśladowania są ich opiekunowie i cieszy to, że stanowią oni dobry przykład dla przyszłego pokolenia piłkarzy.


Wynik rywalizacji był kwestią drugorzędną, ale świetną zabawę mieli piłkarze m.in. Broni Radom, Akademii Radomiaka (Zieloni oraz Biali), Beniaminka Radom, Syrenki Soccer School Poland, Centrum Radom, Akademii Sportu Radomiak oraz Beniaminka Soccer Schools Iłża.


Następnie bieżnię stadionu opanowali młodzi biegacze, a piłkarski obiekt piłkarze, którzy zainaugurowali rywalizację w Festiwalu Gier i Zabaw Towarzyskich.


Na sztucznej murawie również rywalizowało osiem ekip, m.in. Broni Radom, Akademii Radomiaka, Młodzika Radom, Beniaminka Radom, Jedlnia Dzieciom, Centrum Radom, Akademii Sportu Radomiak oraz Beniaminka Soccer Schools Iłża.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email