Przed nami XIV Bieg Kazików


Zdjęcie do artykułu: Przed nami XIV Bieg Kazików

Już po raz czternasty, 27 marca 2022 r., na radomskich ulicach rozegrany zostanie Bieg Kazików. Tradycyjnie trasa biegu przebiegać będzie przez ścisłe centrum miasta, a start i meta zlokalizowane zostaną na miejskim deptaku.

Dotychczas, organizatorzy, UKS Technik Radom i Urząd Miejski w Radomiu, przyjęli ponad 700 zgłoszeń do biegów. - O godzinie 11 rozpoczynamy startem Biegów Dzieci w kategoriach przedszkolaków i szkół podstawowych. Na godzinę 12 planujemy start do biegu dobroczynnego „RazemdlaMarka”. Celem biegu jest pomoc w rehabilitacji tego młodego chłopca. Do 24 marca możemy się zapisać do biegów przez stronę www.radombiega.pl – przypomina Artur Błasiński, dyrektor biegu.

Do biegów dzieci zapisy będą prowadzone tylko w dniu startu na minimum 30 min przed biegiem. - Chociaż do imprezy pozostało ponad tydzień, warto już dziś zgłosić się do startu. Wierzymy, że wzorem ubiegłych lat, na radomskich ulicach rywalizować będzie ponad tysiąc osób. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów. Trasa, to pętla o długości 5 km, którą uczestnicy pokonują dwukrotnie. Prowadzi przez centrum Radomia, ulicami Żeromskiego, Podwalną, Rynek, Reja, Struga, przez plac Jagielloński, Stańczyka, Niedziałkowskiego, Słowackiego oraz przez Park Kościuszki - wylicza dyrektor imprezy.

W ramach Biegu Kazików przewidziano nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. Na nagrody mogą liczyć także najlepsza radomianka i radomianin.

 

REGULAMIN IMPREZY: TUTAJ

ZAPISY: TUTAJ

RAZEM DLA MARKA: TUTAJ
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email