Wyzwanie "Najlepiej Rowerem 2021" podsumowane!


Zdjęcie do artykułu: Wyzwanie "Najlepiej Rowerem 2021" podsumowane!

Ponad 73 tysiące kilometrów pokonali uczestnicy miejskiego wyzwania "Najlepiej Rowerem 2021". Mobilna gra miejska odbyła się w Radomiu po raz pierwszy w ramach projektu pn. “Rowerem do pracy, rowerem do szkoły - ekologicznie i zdrowo zdobywaj nagrody".

 
Projekt powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Od 14. września przez dwa miesiące gra miejska mobilizowała mieszkańców Radomia do jazdy rowerem, którzy za pokonane kilometry otrzymywali stosowną liczbę punktów. Do gry włączyło się ponad 380 aktywnych uczestników, którzy stworzyli m.in. drużyny szkolne i firmowe. W wyzwanie zaangażowało się także kilkanaście grup nieformalnych. W sumie zrealizowali ponad 10 tysięcy aktywności. - Uczestnicy wyzwania pokonali dystans 73 tysięcy kilometrów - to tak, jakby okrążyć Ziemię wzdłuż równika prawie dwa razy. Co więcej, w ten sposób zaoszczędzili ponad 18 tys. kg CO2, co odpowiada pracy prawie 2,3 tys. drzew w ciągu roku.


Do najbardziej aktywnych uczestników wyzwania wkrótce trafią nagrody w postaci grawerowanych drewnianych medali oraz statuetek i kart podarunkowych do sklepu Decathlon.


 

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email