Międzynarodowe zmagania na naszych kortach


Zdjęcie do artykułu: Międzynarodowe zmagania na naszych kortach

Po raz pierwszy w historii Radom gościć będzie uczestników jednego z cyklu Lotos PZT Polish Tour. Fanów tenisa czeka więc wyjątkowy, sierpniowy tydzień, pełny niezapomnianych emocji!

 

 


LOTOS PZT Polish Tour ma przyczynić się zarówno do rozwoju polskiego tenisa, jak i przede wszystkim karier zawodniczek i zawodników z naszego kraju. Młodzi Polacy mają dzięki niemu zyskać możliwość łatwiejszego rozpoczęcia swych zawodowych karier. W 2021 roku odbywa się już trzecia edycja tego unikatowego cyklu, na który składa się dwanaście turniejów w różnych miastach Polski oraz Narodowych Mistrzostw Polski. - Bardzo się cieszę, że nasz obiekt, który od kilku lat, co dzień znakomicie służy m.in. rozwojowi młodych sportowych talentów, tym razem będzie gościł międzynarodowe grono zawodniczek walczących o punkty w rankingu. Zarówno zawodniczkom, jak i tym, którzy gościć będą na naszym obiekcie, już dzisiaj życzę niezapomnianych przeżyć - podkreślił prezydent Radomia, Radosław Witkowski.
Zarówno Tomasz Dobiecki, rzecznik prasowy Polskiego Związku Tenisowego, jak i Jan Błaszczyk, dyrektor turnieju, zaznaczali wyjątkowość wydarzenia, które wpisuje się w obchody 100-lecia PZT. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 700 zawodniczek z 65 krajów, jednak na radomskiej arenie wystąpić będzie mogło 48 z nich. - To świadczy o tym, jak wysokiej rangi zmagania czekają fanów tenisa w Radomiu. Bardzo chciałabym w nich wziąć udział, jednak decyzja o tym nastąpi w sobotę, po badaniach lekarskich - dodała ambasadorka turnieju, Weronika Falkowska.Na kortach przy ul. Bulwarowej w sobotę odbędzie się losowanie, a od niedzieli trwać będą eliminacje. Turniej ITF w Radomiu potrwa do 15 sierpnia.

 

Więcej wkrótce
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email