Wspaniałe zmagania młodych futbolistów


Zdjęcie do artykułu: Wspaniałe zmagania młodych futbolistów

Pandemia wciąż miesza w sportowym środowisku. Dlatego w pierwotnym, majowym terminie młodym, zdolnym futbolistom nie udało się rozegrać turnieju z legendami. Na otwarcie wakacji spotkali się jednak, żeby stoczyć wyjątkową rywalizację. Na podium uplasowały się ekipy Radomiaka, Broni oraz Ajaxu!


Na obiektach MOSIR-u przy ul. Narutowicza, do rywalizacji stanęło osiem młodzieżowych drużyn, które zagrały na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrane zostało aż 28 pojedynków, w których popularyzowane były zasady Fair Play oraz uczczone legendy lokalnego futbolu. Przy okazji turnieju, który zachował swoją nazwę, czyli „Futbolowa Majówka z legendami”, wiele mówiono właśnie o legendach lokalnego futbolu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gramy Razem, a zadanie dofinansowane było przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.


W niezwykle emocjonującej rywalizacji komplet punktów wywalczył Radomiak Radom (najlepszym piłkarzem tego zespołu i królem strzelców imprezy został Aleksander Godziński. W meczu decydującym o triumfie Zieloni pokonali swoich rówieśników z Broni Radom 1:0. Z teamu z Plant do turniejowego Dream Teamu został wybrany Oliwier Siuda. Kolejne lokaty zajęli piłkarze Ajaxu Radom (Igor Lis), Jedlnia Dzieciom (Oskar Gałek), Orlika Radom (Amelia Charzewska), Centrum Radom (Hubert Papiewski), Młodzika Radom (Mikołaj Sałaciński) i Talencika Radom (Igor Pyrka).

 

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gramy Razem. Zadanie sfinansowane zostało przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Data dodania: 2021-06-28 08:22:35 | Kategoria: Informacja | Liczba odsłon artykułu: 2418
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email