Piłkarze uczcili Bohaterów Radomskiego Czerwca 76


Zdjęcie do artykułu: Piłkarze uczcili Bohaterów Radomskiego Czerwca 76

W ostatnich dniach wiele mówimy o Bohaterach Radomskiego Czerwca ’76. Hołd tym osobom, poprzez sportową rywalizację oddali piłkarze. Główne trofeum wyjątkowego turnieju zgarnął zespół Kajtka.


Impreza odbyła się niedługo przed 45. rocznicą Wydarzeń Czerwcowych, 3 czerwca 2021 roku, na obiektach MOSiR-u. Do gry zgłosiło się osiem ekip: Ekoidea, Kajtek, Quba Squad, Imperial, Eagles Radom, Rozrywani, Indiany i Pierrot. Uczestnicy zmagań stoczyli wyśmienitą rywalizację sportową, a wspomnienia i historie wydarzeń znanych na świecie jako Radomski Czerwiec wzbudziły dyskusję, jaką rolę bohaterowie tamtych dni, poprzez swoją działalność, włożyli także w rozwój polskiego futbolu.


Miano niepokonanych uzyskał zespół Kajtka. W decydującym o triumfie pojedynku pokonał drugi w zestawieniu team Imperialu 3:1. Co ciekawe, o drugiej lokacie w turnieju decydowała mała tabelka, w której obok Imperialu, pod uwagę brane były rezultaty trzeciego Pierrota oraz czwartego zespołu Indiany. - Dziękujemy organizatorom za to, że w tak nietypowy sposób oddają hołd bohaterom, a tym, którzy przystąpili do rywalizacji, za niezapomniane emocje. Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok - podsumował jeden z przybyłych na zawody uczestników Wydarzeń Czerwcowych.

Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie Gramy Razem, a zadanie zostało sfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Data dodania: 2021-06-04 08:11:03 | Kategoria: Aktualności | Liczba odsłon artykułu: 2870
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email