Przygotowania do gry Radomiaka w PKO Ekstraklasie nabierają tempa


Zdjęcie do artykułu: Przygotowania do gry Radomiaka w PKO Ekstraklasie nabierają tempa

 
 
W środę na stadionie MOSiR pojawili się przedstawiciele firm Ekstraklasa Live Park i Gardenia Sport. Razem z przedstawicielami spółki MOSiR i Radomiaka omawiano temat transmisji meczów Zielonych w przyszłym sezonie PKO Ekstraklasy m.in.w stacji Canal Plus Sport i wykonanie podgrzewania murawy na stadionie przy ul. Narutowicza.
 
 
Ekstraklasa Live Park to spółka, której właścicielem jest Ekstraklasa S.A. Zadaniem spółki Ekstraklasa Live Park jest produkcja sygnału telewizyjnego wszystkich meczów PKO Ekstraklasy w każdej kolejce ligowej. Podczas spotkania na stadionie MOSiR ustalono wstępnie gdzie będą rozmieszczone kamery telewizyjne. Każdy „domowy” mecz Radomiaka będzie transmitowany minimum z 14 a maksimum z 18 kamer. MOSiR będzie odpowiedzialny za wykonanie wymaganej ilości podestów dla kamer telewizyjnych.
 
 
System podgrzewania murawy wykona klub Radomiak za pośrednictwem firmy Gardenia Sport. O samej metodzie i zakresie prac opowiada Jakub Sutryk z firmy Gardenia Sport: - Metoda polega na wcinaniu przez specjalne pługi kabli grzejnych w murawę boiska. Jest to metoda bezinwazyjna. Dzięki temu nie będziemy musieli wymieniać murawy. Szacujemy, że cała instalacja do podgrzewania będzie miała około 33 kilometrów kabli grzejnych o mocy ponad 30 Wat na metr bieżący. Całość zostanie podpięta do transformatora. Chcemy podzielić inwestycję na dwa etapy, czyli prace związane z wcięciem w murawę kabli grzejnych i rozbudową transformatora jeżeli okaże się konieczna. Czas samej pracy na murawie boiska przy dobrych warunkach atmosferycznych to 2-3 tygodnie. Na dokumentację projektową potrzeba około miesiąca. Instalacja zostanie wykonana na zamówienie wykonawcy. Podobną inwestycję prowadzimy aktualnie na stadionie Puszczy NiepołomicePodoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email